V každé kultuře nalezneme zmínku o ptačím peří, které je opředeno posvátnou symbolikou s různými způsoby používání v obřadech. Duchovní význam všech národů popisuje ptáky a ptačí peří jako božské bytosti. Jsou důvodem k uctívání ducha, dary od bohů jako obětina bohům, symbolem svobody a podpory, poslem bohů a poslem zpráv. Dokonce i Indiáni měli symbol opeřeného Slunce a další.
Peří se používalo jako symbol vzduchu, éteru, spiritu a nebes. Vznikly posvátné relikvie s ptačím peřím, které se užívaly při slavnostních událostech a jedna z relikvií, která se stále používá, je vějíř z ptačího peří.
Rozhánění kouře vykuřovadla peřím, během obřadu, se využívalo dle důležitosti rituálu se znaky kultury a potřebného záměru. Svou roli hrál i druh peří, ze kterého ptáka pocházel a využíval se i ke konkrétním ceremoniím, které je pozvedly v potřebných afirmacích s vykuřovadly a dalšími rituálními relikviemi.
Tento vějíř má peří z papouška, které se používalo i ke spojení s podsvětím nebo přírodními živly, upevněné na magickém bezovém dřevě s podporou symbolu Wicca, který vypovídá o záměru jeho použití.