Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Vonné tyčinky Oud Topaz

Skladem
Kód: 2322
75 Kč / balení
Indické vonné tyčinky Topaz vodoznak
Novinka

   Vonné tyčinky, nazvané Oud Topaz, přináší jemné i jasné aromatické tóny orientu, které jsou s duchovní tradicí zakomponovány ruční výrobou s důrazem odkazu na posvátné tradice vykuřovadel Indické kultury.

   Tóny smyslného santalového dřeva se proplétají s jedinečným aroma orientálního oudu, aby v této kompozici přizval ke spolupráci zklidňující šafrán, jenž násobí pomalý tep vetiveru s přídavkem dobré pohody harmonizujícího patchouli.

   Božská nadčasová kombinace dává velmi silný předpoklad pro použití k rozvíjení duchovní roviny každého jedince, jehož doslova omámí svůdnou a specifickou vůní, z pečlivě vybraného složení, která doslova ovládne každý prostor.

   Topaz je názvem pro tvrdý drahokam, který lze nalézt v různém barevném provedení, jenž má v duchovním světě nejen účinný věhlas, ale i své nezaměnitelné účely v užití. V tomto případě je spojen s modrou barvou, která je vyjádřena mytologickými příběhy Indie.

   V hinduismu duchovní tradice překládá Topaz पुखराज jako jeden z devíti drahokamů Navaratna नवरत्न – devět kamenů nebo také Ratna रत्न – Klenot. Jde o náhrdelník s devíti kameny, který má přímo vliv na svého nositele po celý jeho život. Védská astrologie říká, že má jak pozitivní, tak i negativní vliv, proto by se měl nosit až po konzultaci s védským astrologem.

   Tajemství však nenechá na sebe dlouho čekat, neboť když cesty do daleké historie obnaží stopy samotného původu s faktem o propojení konceptu kosmologie i astrologie, nějak vyplyne otázka, kde je zmíněn počátek. Že by opět záměr s přidanou rouškou tajemství ?

   Prameny uvádí zmínku devíti kamenů v uctívání mnoha národy i kultur bez rozdílu vyznání, neboť právě všem kamenům v tomto spojení je přisuzováno mystické síly ve spojení mytologického a duchovního světa.

   Svědectví rovněž poukázalo na propojení s Navagraha नवग्रह, které doslova vypovídá o devíti nebeských tělech a božstev, jež mají přímý vliv na život člověka na zemi. Navagraha je také vyjádření pro astrologický termín devět planet Nava नव – devět a graha ग्रह - planeta, které ovlivňují člověka přes astrologické znamení.

   Historické odkazy vedou k popisu, že jde o jeden z devíti kamenů posvátného stromu Kalpavriksha कल्पवृक्ष, známého také pod názvem „nebeská rostlina“.

   Tento strom plní všechna přání a potřeby každému s dobrými úmysly. Hinduisté věří, že drahokam v podobě přívěsku rozjasní mysl, smysly a prodlouží život.

   Duchovní aspekty Topazu lze nalézt v Indické medicíně při pomoci fyzickému zdraví. Síla kamene posiluje srdce, žlázy, páteř, ale i kašel či infekce.

   Vonné tyčinky se silným názvem a podporou dalších cenných přísad již při prvním závanu aroma zklidní všechny smysly. Jemné a přesto výrazné tóny se usídlí v každém místě, které oplátkou předá harmonické zázemí nejen ke chvílím odpočinku.