Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Vonné tyčinky - Kadidlo a Myrha

Objednáno
Kód: 2292
77 Kč / balení

   Kadidlo a Myrha jsou pradávné suroviny používané po celá staletí k nejrůznějším událostem.

   Stejně pradávné je i ruční řemeslo vonných tyčinek v Indii, kde podle posvátných postupů kladou důraz na zachování tradičních hodnot.

   Kombinace Kadidla a Myrhy byla rovněž pro mnoho kultur stěžejní, proto se stala nejen cennou komoditou, ale i žádaným duchovním prostředkem.

   Uplatnění čítalo v užití surovin k potřebě balzamování přes duchovní obřady jako obětina až po výrobu parfémů.

   Duchovní svět zanechal odkazy v podobě záznamu pro odehnání zlých duchů i jako prostředek k očistě prostoru od negativních vlivů.

   Zmínky pramenů hovoří o rituálu, jenž má být k pomoci početí potomka nebo pomocného nástroje k odstranění nemocí u domácích zvířat.

   Není proto divu, že cena za tyto suroviny byla tehdy vysoká a údajně až tak, že položila lačné vlády, které z nich byly zcela uneseny.

   Srovnatelně měla hodnotu zlata, proto se konaly výpravy na místa výskytu s vědomím ukrást zdroje, ze kterých by na svém území stanul kýžený prospěch. Tím by dotyčný národ udržel své rozpočty.

   V současnosti také prosvítá fakt, že i když se o původu kadidla a myrhy objeví věrohodný záznam, tak čtenář narazí na záměrně zkreslené informace, jak se tyto poklady udržují.

   Opředené mystično proto zůstává u samotného zrození stromů, kde se tyto dvě složky získávají, protože právě část těchto informací zůstává stále střežena.

   Nu své tajemství má mnoho věcí po celém světě a zcela z oprávněného důvodu, kterým je historicky doložená hamižnost.

   Závan aroma této výjimečné kombinace s odkazem tradiční Indie zcela jistě zanechá nepopsatelné projevy i kouzlo vonné esence v balení deseti kusů tyčinek.