Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Vonné tyčinky Vishuddhi - Krční

Skladem
Kód: 160
112 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.01 kg

Pátá čakra Vishuddha:

   Význam Vishuddhi spočívá v čištění negativních energií těla i mysli od škodlivých toxinů. Tento jemný filtr se na energetické ose označuje první duchovní čakrou, jež symbolizuje vlastní podstatu pravdy v neposkvrněné čistotě.

   Filtrací prochází nečistoty, které se projevují negativními energiemi ve formě nevhodných nápadů, emocí i negativních myšlenek, které způsobí nechtěné změny v životě, jež vrací k návratu stejných stereotypních procesů a setrvání ve stavu, na které tělo odpoví.

   Projevy se zhmotňují do špatného dýchání, výkyvu hormonů, virových onemocnění, ale i nesprávné funkce štítné žlázy, jež způsobí neschopnost vyjadřování kvůli nedostačující slovní zásobě.

   Například v situaci, která vyžaduje rozhodnutí ve směru zásadní změny v životě, rozpoutá symfonii strachu všech možných odpovědí, proč to nedělat. Faktorem nerozhodnosti bývá záležitost ztráty dosavadních vazeb okolí jen proto, že je odlišné se zaobírat jiným způsobem vnímání než například bezúčelového povídání o jiných. To značí, že přirozená intuice se ukrývá v nedostatku sebevědomí a spouští paniku, která zastírá iluzi zažitých vzorců pro vstup do neznáma.  

   Vzorce mohou pocházet ze srovnávání osoby s jinými a nastaví termín méněcennosti, která v emoční rovině přeruší proud pozitivní energie. Nastává útlum, převzetí cizích rolí, sníží se intelekt a rozvíjení komunikace, která vytváří vnitřní chaos, a doslova vloží zátku v krční oblasti.

   Osoba pak jedná na základě potlačení své přirozenosti a zhoubná nespokojenost vytvoří realitu, která se projeví jako lež či známá polopravda, které věří a současně o ní musí přesvědčit další, aby alespoň takovým způsobem bylo předáno ocenění, kterému se například již od útlého věku nedostávalo.

   Proto každý nový pokus změnit svůj život končí fiaskem, neboť pozitivní impuls byl zastaven nedostatkem své víry, která mizí v propadlišti známé jistoty minulých návyků. Tlak myšlenek, názor okolí, dokonce i čekání na souhlasné potvrzení k osobní změně na základě názoru jiných je v životě faktor,  pro který vlastní impuls nemůže proudit celým energetickým systémem k další realizaci. Ta začíná již od prvních energetických bodů Muladhary a Svadhishthany, kde se ruší případné obavy, následně ji energeticky podpoří Manipura a otevřená Anahata vloží cestu pravé podstaty za předpokladu, že se podaří nastavit filtraci Vishuddhi a uskutečnit žít čistou pravdu k sobě samým i ve svém okolí.

   Nepřichází nic, co si člověk nezpůsobí sám a čemu nedá vlastní energii. Staré moudro praví, že špatné neexistuje, je pouze špatné chování člověka, který svojí domýšlivostí a neochotou nechce měnit žijící vzpomínky minulosti, místo, aby uvolnil cestu pro aktuální přítomnost. Vytvořená negativní energie kolem osoby přivede dříve či později jedince před vlastní hromadu uložených činů, kterou je velmi obtížné uklidit, zvláště když za svoji zodpovědnost svého života viní druhé. Kýžená změna bez vlastní práce nepřichází, protože vydaná pozitivní energie je přebita velmi silnou zakořeněnou představou o své nevině.

   Dokud si člověk neuvědomí, že pouze on sám je zodpovědný za své nezdary a nepřestane dávat své iluze v podobě chyb druhým, nemůže překonat své vlastní chyby, které vedou k takovému jednání, a je zcela běžné, že takový člověk, který tyto vlastnosti má, je odsuzuje u ostatních.

   Rozhodnutí zkoumat vlastní podstatu a dostat tak duchovní odpovědi, které se snoubí se životem, je činnost, která nejen povznáší ducha, ale přináší zcela jiný rozměr v chápání své přítomnosti, jež umožní vstup do následných energetických bodů výše postavených.

   Odhrnout stín zkažené mysli znamená pustit Slunce do tmavého pokoje, které vyžene z každého koutu sobecké jednání, uložené strašáky v zástupu viníků za své skutky, opuštění závistivých myšlenek i touhy dokazovat, kdo je lepší.

   S Vishuddhi je spojena čakra Talu nebo známější Lalana, která se nachází za horním patrem. Technikou nazývanou Khechari se špička jazyka přemístí za horní patro, aby tak zachytila životadárnou tekutinu Amritu, jež produkuje čakra Bindu. Při správném provedení dochází k vědomému vedení energie i aktivní očistě Vishuddhi za předpokladu, že je aktivní, jinak stéká do čakry Manipury a jako nevyužitá se spálí.

   Volná čakra Vishuddhi prokazuje moudrost, čestné jednání, lásku a současně centrum energie otevírá tvůrčí schopnosti v hudbě, literátům, malířům apod., neboť s přirozenou volností i harmonií dodává schopnost vyjádření našich emocí.

 

Vyzkoušejte krátkou relaxaci na svůj pátý energetický bod.

   Zapalte si vonnou tyčinku pro čakru Vishuddhi a v tichu, nikým nerušeni, se pohodlně usaďte do pozice, která je Vám příjemná. Pokud máte zdravotní problém pohybového aparátu, můžete sedět na židli. U zvolené pozice mějte vždy vzpřímenou páteř.

   Ruce položte na stehna, dlaně otočené vzhůru. Zavřete oči a klidně dýchejte. Vědomě veďte svůj nádech a výdech, na kterém je zcela Vaše pozornost. Slaďte nádech i výdech na stejnou délku, který funguje jako píst nahoru a dolů.

   Jakmile vědomě vedete svůj dech a je srovnán do stejné délky nádechu i výdechu, pokuste se vnitřně naladit na energetický bod a svoji pozornost převést do Vishuddhi. Pouze ji vnímejte za stále stejného dýchání a nechte své tělo promluvit.

   V této pozici setrvejte, jak Vám bude příjemné. Když ucítíte potřebu přestat, ještě chvíli setrvejte, oči zavřené a stejně, jako se vyslovuje posvátná slabika Om, řekněte dlouze Ham (Bija Mantra) několikrát za sebou. Vnímejte, co se v těle po vyslovení odehrává. Po té zvolna otevřete oči, dýchejte normálně a po chvíli můžete zvolna vstát.

   Přejeme Vám klidnou relaxaci a cestu objevů Vaší energie.