Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Tibetské vonné tyčinky - Zvěrokruh - Blíženci

Skladem
Kód: 2001
119 Kč / ks

   Tibetské vonné tyčinky pro nebeské znamení Blíženci jsou na míru stvořeny s dávkou jemností a starobylou moudrostí ruční výroby. Dle postavení slunce v daném roce tak dává o sobě vědět od 22.5. do 21.6. Mýtické příběhy předaly hvězdným dvojčatům řadu významů, jež prvotním záznamem bylo zpečetěno vyjádření harmonie v ženské a mužské energii.

   Některé staré civilizace tomuto znamení přisoudili pouze mužský význam zrozených dvojčat, o kterých staré texty vypráví nespočet příběhů již od Asyrů až po řecké báje tak, jak je zná západní svět. Ovšem záznamy zanechaly i jiné kultury, které k hvězdnému znamení přidávají nejen další významy, ale především větší hloubku jejich podstaty.

   Vzdušným Blížencům do osudu zasahuje vliv Merkuru, který svoji nestálostí a rychlostí znatelně působí v každé oblasti života. Symbolická dvojčata projevují nestálé vlastnosti, které se mohou projevit ve formě dvou osobností v jednom těle. Mnohdy jde o zrcadlení sebe sama, a tak se stávají sobě soupeřem.

   Vykazují nadání i skvělé komunikační dovednosti, které je přivedou k novým zážitkům, ovšem udržet si rovnováhu je obtížné, a proto mají tendenci ukončit rozdělanou práci a již se k ní nevracet. 

   Udržují si své tajné skrýše, kam se schovají před konfrontacemi, když jejich štěstí či malé ocenění nenaplnilo očekávání. Proto působí na své okolí starým známým příslovím „Kam vítr, tam plášť“. Sdělit osobě ve znamení Blížence cokoliv diskrétního ze svého soukromí je velmi nemoudrá věc, neboť s jistotou v záplavě horečnaté novinky ji okamžitě předá dál, aby tak utužoval své výsostné postavení na poli společenské aktivity.

   Všeobecně vyhledává dění, či lidově řečeno, kde se co šustne, aby svojí zvídavost, jež je hnacím motorem, poslal do světa jako aktuální novinku. Neutuchající radost ve vyhledávání stále nových podnětů je přivádí k dobrodružným cestám života. Rychlost z nadšení je úctyhodná, bohužel však velmi brzy vyprchá jako ranní rosa na slunci.

   To je dáno osobní představou a postupem jak záležitosti zvládat. Když je nelze uchopit, začínají se nudit a odejdou i od započatého projektu, bez jakýchkoliv emocí. Pokusit se říci nebeskému znamení, že nemá pravdu, nebo že určitou činnost nedodělal, se záhy projeví velkou dávkou nevole a s jistým popřením vzniklé situace jeho konáním.

   Chladná sprcha je v tomto případě výhrou než-li smršť plkajícího okolí, které s jistotou přinese velmi pikantní novinky Vašeho života. Buďte si jistí, že na Vás nezůstane nit suchá a to klidně může jít i o vlastní rodinné příslušníky. Své nedostatky pak předávají s pláčem nad svým zoufalým stavem druhému, někdy až s povrchním vysvětlením, že nebyly dostatečně ohodnoceni či pochopeni, neboť přijmout jakýkoliv pevný závazek je v jejich životě obtížné.

   Předpoklady Blíženců pro delší spolupráci vždy stojí na vratkých základech, protože důslednost je záležitost, kterou se po celý život učí. Velmi dobře zastanou krátký úkol, když jejich vzniklé nadšení vydrží a do cesty nevstoupí jiná situace, kterou vyhodnotí jako lepší. Své okolí tím velmi často uvádí v úžas, což překvapuje svým matečným konáním.

   Neustálé podněty, jež si vytváří, jsou také silou, která souběžně způsobuje velký tlak přehuštěné mysli. Tu se snaží ventilovat ve svém společenském postavení, šarmem a značnou dávkou vtipu i na úkor ostatních. Někdy to přeženou a jejich projev postrádá citelné jednání. Mimo jiné své vlastní city pečlivě střeží a málokdy je věnují zcela na dlani, protože jim velmi dlouho trvá, než uvěří. 

   To se samozřejmě může projevit nestabilitou vztahu, protože tak, jak vyhledávají společnost, se i velmi rádi stávají středem pozornosti. Jak vycítí příležitost, nebojí se flirtovat či se pustit do více známostí najednou, neboť nemají žádné zábrany. Oplývají kouzlem šarmu, ke kterému přidají všeobecný přehled životního dění.

   Však pozornému neujde, že se jedná pouze o obal produktu, kdežto o obsahu neví nic. Brzy se odhalí a vyjde najevo, že je to zcela přirozené, neboť zaobírání věcmi do hloubky jim zdržuje nová poznání, po kterých dychtí. Také se může stát, že po tomto odhalení Vás pěkně pošlou ke sběru hub.

   Když se pod tíhou života spálí a to i nezřídka svými chybnými kroky, pak své city maximálně uloží a odnesou tam, kde světlo nesvítí. Případný další vztah tak plní funkci doplňku ve formě partnera, u kterého jen očekávají příboj stálé přízně s pokorným pochopením jakéhokoliv jednání. Dalo by se říci, že princip takto vedených vztahů je bez nadsázky pán a sluha.

   Bohužel síla strachu v nich dlouhodobě zůstává a místo pomoci se uvedou do monotónního procesu, který ovládá zkušenost s názvem minulost. To se vlastně stává paradoxem, neboť při objevování nového pak užijí stejný postup praktikovaný v minulosti, proto se často označují za tvůrce budoucí minulosti.

   Proto mnohdy působí jako tvůrci chaotického jednání, které se doplňuje vztekem, tvrdohlavostí a neustálého opakovaní situací, které řešit nechtějí, pouze svůj nezdar vehementně tlumočit do světa, samozřejmě doplněno o očistný účinek „To já ne“...

   Věrnost v partnerství či manželství je docela vrtkavá, pokud nejde o toho pravého. Své city pevně střeží a velmi dobře si rozmyslí, s jakou vážností je pustí či uschovají. Vše umí dobře vyhodnotit a poznají, kdy můžou brát a kdy je čas opustit ostrov.

   Když se však podaří spojit s protějškem, kde srdce zaplesá při prvním rozbřesku slunce, tak rezonují ve všech směrech. Jde po té o nerozlučné spojení, které opravdu vydrží, protože jinak své protějšky neustále propírají jako prádlo v prádelně a vždy mají přichystané únikové zóny pro sebezáchranné situace. 

   Jestliže je nucen se tzv. zachránit, tak se obvykle stávají časovanou bombou pro druhé a hledají kohokoliv, kdo jim bude naslouchat. Je mylné se domnívat, že vám Blíženec poskytne stejnou službu, protože ho nezajímá, co vy prožíváte.

   Pokud budete chtít namítat, že jste vždy připraveni pomoci poskytnout útěchu, Blíženec rychle vyhodnotí, že již nepatříte do věrné stáje a záhy Vás odkládá do propadliště zapomnění.

   Krásný výklad pro toto hvězdné znamení poskytla Indická kultura, jež souhvězdí Blíženců pojmenovala Mithuna. Indická astrologie uvádí v sanskrtu období přecházení slunce z jednoho znamení do druhého v pojmu Sankranti. Vstup slunce do znamení Blíženců se nazývá Mithua Sankranti.   

   Slovo Mithuna či Maithuna se v sanskrtském pojetí objevuje v tantře, kde je nejdůležitější součástí hlavní rituální části, která překládá termín jako intimního spojení. Odkaz tak hovoří o makarách, které v širším kontextu poukazují na hloubku celého významu. V lehkém popisu tedy vyjadřují symbolikou muže a ženy, jež prošli zralou očistou, která se nazývá Kriya Nishpatti a poukazuje na spojení fyzické i duchovní stránce v sexuální úrovni. 

   Maithuna je fungujicí za předpokladu, že se v harmonii spojí fyzický i duchovní svět v jeden, protože teprve po té je spojení posvátné. Védské texty též upozorňují, že pokud v případě tohoto harmonického spojení či transformace nedojde, nastává pouze tělesný akt mezi mužem a ženou, který následně přivádí jen hřích. Z pohledu metafyziky lze Mithunu prožít bez fyzického sexuálního aktu či styku, neboť je zahájen přenos energií jemnohmotných těl. Výsledkem je naprostý soulad mezi hmotným a duchovním světem.

   Ochota učit sebe sama v lásce, důvěře i laskavosti k druhým lidem je pro Blížence předpokladem i nadějí pro víru v život. Volného působení svých citů, které vedou k otevření své vlastní podstaty, je jediná cesta, bez které není možné existovat v souladu či harmonii.

   Otevřít své nitro a nechat proudit city z obav, že je musí někomu dát, je jistá brzda s následnou stopkou pro spojení v jemných energiích. Právě vrozená zvídavost může vést k uchopení tak rozmanitého života.

   Existují jak silné, tak i slabé stránky člověka, což je dáno časem, místem zrození a současně postavením nebes v daný okamžik. Právě to dodává člověku jeho jedinečnost, a proto se může zcela lišit charakteristika daného znamení, než jak o něm vypovídá zvěrokruh i život samotný.

   Svou rituální praxi tak můžete podpořit s aroma vonných tyčinek s příměsí Jasmínu, který je dávnými kulturami považován za Boží dar, jenž přináší jemné pozitivní energie. V tiché relaxaci jemně působící vůně Jasmínu, s doteky posvátné Himalájské přírody, lze doplnit v podobě vhodného krystalu Růženínu nebo energického Jantaru

   Meditační praxi lze proplést posvátnou mantrou Ram Raksha Stotra a v běžném odpočinku po náročném dni se můžete nechat unášet libými tóny relaxační hudby v závanu Jasmínu.