Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Tibetské vonné tyčinky - Zvěrokruh - Vodnář

Skladem
Kód: 2004
119 Kč / ks

   Tibetské vonné tyčinky, ručně vyrobené pro Vodnáře, spatřily světlo světa v nepálské krajině pro podporu tohoto znamení, jenž panuje dle postavení Slunce v daném roce od 21. 1. a setrvává do 20.2.

   Vzdušnému znamení na životní cestě působí vliv Saturnu i Uranu. Jejich časté rozjímání může působit dojmem melancholických snílků, kteří se pohybují napříč časem, když se věnují studiu kosmického prostoru s otevřenými ústy. Však záhy je dokáže poškádlit vliv Uranu, který v podobě padající hvězdy je nejen vytrhne z kontextu, ale projeví se vypouštěním čehosi do prostoru, což pod tíhou chaosu nazývají práce. Spíše jde o neřízené pochody, jež někde vznikají a jinde končí, ale ani sám Vodnář neví kde a kdy. 

   Snad lehké přirovnání, jako na houpačce se může cítit vzdušné znamení oddávající se snění bez hranic, jimž svým pohybem sem a tam hledá návod pro svoji rovnováhu. Určitě dříve najde Svatý Grál, než-li usadí své výkyvy, které od společenského a zábavného jedince míří k náhlé vznětlivosti s příměsí zvláštního zmatku, který lze přirovnat k upouštění potrubí od plynného uskupení.

   To právě působí zmíněný chaos, který s intelektuálním slovníkem v podání Vodnáře není daleko od předmětné debaty filosofického spolku, který stejně jako vzdušné znamení dokáže dlouhé hodiny poskytovat mnoho zajímavého z pohledu a počtu vypuštěných slov a přesto ničeho, co se týče obsahu. V jednu chvíli Vás zahrnou vtipem, dobrou pozitivní náladou a záhy se změní na počítadlo časové bomby, která co nevidět exploduje.

   Na to stačí například pouhá situace v tichém zákulisí kuchyňského prostoru, kde se hrnou na světlo pod tíhou bleskových myšlenek skryté umělecké vlohy pro nevšední až odvážné kulinářské výtvory. Při přípravě lahodného chodu velí nejen žaludek, ale i mozek, který si ovšem nenápadně odskakuje od náročné práce za hranice času i prostoru.

   Neopakovatelné a zcela autorské dílo patří do kategorie, jakou svět neviděl a málokdo umí spojit všechny chutě národů v tak malé zemi, jako je pánev. S osobitou grácií uvádí kompozici hmoty a energie, která budí nejen rozpaky, ale i němý úžas nad pracovním procesem, který s patřičnou odpovědí míchá obsahově tak dokonalé dílo, jenž se může podávat jako hlavní chod večera v pětihvězdičkovém hotelu.

   Často pak zdrcen a nespokojen se svým výsledkem odchází do ústraní, kde přemýšlí ve světelných frekvencích, co a jak příště změnit, učinit, zařídit, až ho to tak vyčerpá, že nejlepším řešením po zasloužené práci přichází odpočinek a světe div se, někdy i náhlý spánek. Jejich samotářské sklony jsou bohužel řízeny myšlenkovým pochodem, jenž se odhalí v neustálém protiřečení s podporou častého zapomínání. 

   Tichý pozorovatel tak leckdy v jejich samotě objeví skryté vlohy Vodnáře, jenž je mistrem a přeborníkem slova ve vlastních hovorech k sobě, kdy tato samomluva otevře prostor na další témata, o kterých je údajně nutné hovořit. Víra přesvědčení o předání důležité pravdy má dle znamení stejnou váhu jako osobní zápisky z objevů Kryštofa Kolumba.

   S jistotou jde o velmi humorný zážitek, který tak rozdmýchá krevní oběh, že se v ústraní po několik týdnů klepe slezina a střeva zaujímají vertikální polohu, neboť ve svém přirozeném stavu již nemají možnost své přirozené produkce. Bravurní dovedností je i fakt, že dokáží učinit takový skutek, kterým se snaží prokázat možné řešení, aby zpečetili svoji vlastnost jít stále proti proudu.

   Na jednu stranu je to udržuje ve střehu proti dění, ovšem svoji snahou stále řešit všechny bolesti světa je jako boj dona Quijota de la Mancha s větrnými mlýny. Proto se může zdát, že jejich život vypadá jako pokus v laboratoři, kde se zjišťuje, zda tento proces půjde či nikoliv. Hledá všemožné způsoby, které pomohou všem na všechno a vždy. Pokud si představíte Vodnáře jako stavitele, začíná nejdříve střechou, protože zrovna objevil v prodeji krásné tašky, jež by se vyjímaly. Tak jak se kochá nad svým obrazem v mysli, již neřeší, že je nemá na co usadit, neboť je to zbytečně omezující myšlenka.

   Pokud je tedy tak prostá otázka v řešení stavby vystaví omezení, projeví se v okamžité žádosti o invalidní důchod, aby hrdě přijali místo do klubu neslyšících. Díky odborné pomoci získají kvalitní naslouchátko, i když o něj nežádali a to i přesto, že před minutou slyšeli trávu růst. Jde o přirozený pud sebezáchovy, kterým si vymezují důležitou volnost pohybu a svobody.

   Dokáží mít pevnou vůli do doby, než přijde zákon schválnosti, kdy činí velmi špatná rozhodnutí, kterých posléze litují. Naštěstí jim lítost zůstává krátce, protože na ni zapomenou, když si naloží další nemožný cíl bez rozvržených sil a zkušeností. Každá výzva je předem odsouhlasena a často i současně ukončena, neboť nemají zakódovanou potřebu žádat o pomoc, proto jim vlastní nastavení hlásí, „nikoho nepotřebuješ“. 

   Unikátním projevem je pak údajně rafinované a skryté získávání vědomostí či důležitých odpovědí pro další činnost v domnění, že si toho nikdo nevšimne. Mysl jim tak s lehkostí za podpory rajské hudby sděluje, že dostanou to, co potřebují, aniž by porušili své kódování v žádosti o pomoc. Proto ani nechápou, že jsou pozorováni a baví své okolí tím, jak se domnívají, že jim bude nenápadně nabídnuta pomoc, aniž by se zapotili. 

   Přitom podstata znamení skrývá znaky jemnosti i přátelského přístupu k životu, který se řídí smyslem pro spravedlnost. Právě témata o spravedlnosti či vhodnosti jednání vykazuje nepochopení okolím a to i od svých nejbližších, zvláště když chrlí jednu myšlenku za druhou, jak to či ono vylepšit. Jsou nespokojeni s tím, jak svět vypadá, protože jejich představy mají zcela jiné měřítko. Hlavně pak zapomínají vylepšit sebe a najít si tak klidný směr, který jim může poskytnout i matka příroda, se kterou jsou velmi úzce spjati.

   To přivádí k odpovědi, že u Vodnáře rozhoduje budoucnost, tedy to, co bude a dle toho rád plánuje spolu s vysokými požadavky i přesvědčením, že vše lze zvládnout a změnit. Podněty, které uznají, že je nutné řešit, jim v pomoci dává vlastnost rozložit situaci tak, aby opravdu nalezli řešení a poskytli odpověď v širších souvislostech mimo zajeté konvence společnosti. 

   I když vidí cíle v jasných barvách, mnohdy je výsledek důvodem k úsměvu, ale rovněž rozpláče. Záleží na člověku, jakým směrem a hodnotám přiklonil svoji pozornost, což je u znamení ovlivněno negativní vlastností vše hodnotit a ztratit tak ladné řešení běžných úkolů. S tím jde ruku v ruce malé projevení emocí, což dává prostor k termínu chladný jako led a to hlavně při konfrontaci, při které sahají k okamžité negaci a odchází do již zmíněného ústraní, kde přemýšlí o nesmrtelností chrousta.

   Často pak spolu s utkvělou představou své neomylnosti věří, že takové počínání je naprosto v pořádku a naopak nemůže pochopit, proč je zbytek populace tak výrazně omezena. Při znovu nabytí sil a návratu z výletu svého makrokosmu si nevšimne, že den střídá noc, což se záhy projeví v touze urputného pracovního nasazení bez ohledu na pozdní hodinu i na blízké v jeho okolí. 

   Hnací síla důležité mise započala s vědomým o možných ztrátách či zraněných, neboť v tu chvíli je jediný cíl dohonit reálný čas, o kterém neví, že se již rozpadl v prach. Jednání tak působí jako funkce solárního panelu, který nabírá energii, aby ji záhy transformoval s nadzvukovou rychlostí do vznikajícího díla. Když jsou obdarováni zemitým odporem a otázkou, zda ví, kde se nachází, v jakém prostoru i čase, tak vytvoří profil vakuově zabaleného pstruha s tím rozdílem, že jeho oční bulvy se na rozdíl od ryby pohnou. 

   Jestliže sami sebe nabízíte jako mapu pro Vodnáře, která jim v reálném čase udá přesnou polohu místa, kde se právě nachází, či jim taktně zdůrazňujete, že má rozbitou buzolu a nyní sešel ze své trasy, bude nejen v pozdním nočním čase zarytě tvrdit, že se to již nestane. Ano stane, proto je lepší si pořídit paralyzér, který udělá více služby než stálé připomínky včetně vydané energie na stále se opakující podněty. Proč zrovna takto těžký kalibr pro jejich uvědomění? Nu protože příště budou tvrdit, že se to nestalo, nebo naopak, že právě vy jste příčinou jejich konání. 

   Opět se tím potvrzuje destabilizace, která pramení z unikátní tvorby mistrovské dílny zvané „Mysterious Ideas“, protože pokud nedosáhnou na pomyslnou metu, jež byla imaginací stvořena, bude se vše odehrávat znovu k dosažení cíle a to i s opomenutím předešlých pádů. Méně myslet a více cítit je zcela na místě, aby se tak předešlo neočekávaným zvratům, za které pak viní všechny okolo s projevem zaryté mlčenlivosti.

   Opakem bývají prosté fráze, že je vše v pořádku, i když evidentně i energeticky soptí jako Papinův hrnec. Jakmile bouchne, obvykle se na světlo dostane vše, co bylo po celý čas tak pečlivě střádáno pod poklicí. Jestliže jste příznivci adrenalinových sportů, je Vodnář vhodným společníkem, neboť se vždy postará o nevšední zážitek spojený se všemi divy světa a rozhodně obohatí nudné chvíle života.

   Citové vztahy a svazky Vodnáře jsou s podmínkou, neboť je poskytne pouze tomu, kde bude předpoklad stále nových věcí, nikoliv šedi běžných dnů. Vztah s někým, kdo neumí říci ani své jméno a matečně pozoruje obrázky, je absolutně nepřípustný, natož provozovat disciplínu mlčení. Upřednostňuje dlouhé debaty a to také čeká i od svého protějšku, který se bude muset hodně vzdělávat, aby hodiny vodnářské filozofie měly stále příjemné téma.

   Tak, jak jedná sám k sobě, tak stejně a rovnocenně přistupuje k partnerovi, což se může jevit i neomaleným dojmem. Pokud jeho přízeň zraníte, mlčí a můžete počítat s tím, že příště potkáte člověka, který Vás přejde jako hnědý úkaz na chodníku s tím, že jej přišlápne.

   Zdaří-li se šťastné manželství a pevné rodinné zázemí, jsou nejen oporou, ale i nedobytnou pevností, pokud je mu dopřáno nutné soukromí, které má na stejné úrovni, jako základní životní potřeby každého člověka. Nesmí být usurpován v koutě, natož vyžadovat, aby se změnil či přijal roli, kterou vykazuje jeho partner. S jistotou se pak jedná o jasný začátek konce. Partner jej tedy přijímá se všemi nedostatky a potřebami, protože to samé poskytuje svému protějšku, ovšem s plnou důvěrou.

   Nebeské znamení je symbolicky zobrazeno s vědrem, kterým rozlévá svoji moudrost a pomoc. Aby se naplnila prospěšná podstata znamení, je především nutné se naučit vnímat nejen sebe, ale i místo, kde svůj život žije. Získávat a ukládat své zkušenosti, které s doplněným vzděláním i moudrostí vede cestou jemných energií.

   Nejenže se vyjeví jako smysluplná, ale otevře i podstatu Vodnáře, který svým řádem a ukotvením umí všem ukázat krásy nejen vnitřní podstaty, ale i malebnost světa, jež může být hezkým místem pro všechny. Proto vyrovnaný Vodnář působící nejen na poli duchovní práce odkrývá obrazy pomoci, jež přišly v podpoře jeho vizionářského umu. Skvěle se pohybují v umění, kde své abstrakce přináší z prostoru bez hranic a mnohdy jejich díla opět přináší nejen duchovní rozměr.

   Zda jsou ještě skryté vlastnosti či přednosti, může odhalit i Tibetská astrologie, která se velmi podrobně zaobírá všemi směry zrozeného člověka. U znamení zvěrokruhu nelze souhrnně říci, zda má dobré či špatné předpoklady, neboť je mnoho faktorů, které předurčují generované či součinné vlastnosti astrologických archetypů.

   Existují jak silné, tak i slabé stránky člověka, což je dáno časem, místem zrození a současně postavením nebes v daný okamžik. Právě to dodává člověku jeho jedinečnost, a proto se může zcela lišit charakteristika daného znamení, než jak o něm vypovídá zvěrokruh i život samotný.

   V náruči vonných tyčinek, které jsou stvořeny z darů matky přírody, se společně proplétá s posvátným kadidlem. V osobním rituálu s předem danou očistou přináší skryté vedení s jasnou a otevřenou myslí a vytříbeným citem. 

   Duchovní průvodce tak nabízí klíč k tajným dveřím svého vnitřního světa. Na tomto místě se tak utiší tok nežádoucích procesů, jak při pravidelné praxi meditace, tak i  pohodlné relaxace vždy, kdy je třeba odhodit zátěž, která se nahromadila.

Skrytou pomoc lze navýšit s pomocí energie Křišťálu, který přináší očistu při odstranění negativního působení, nebo využít účinky Amazonitu jako filtru myšlenek. Stačí už jen věřit, že symbolická voda, která je Vodnářem rozlévána, plní svůj význam nejen jako očistný a obětní akt, ale i zavlaží vyprahlá ústa žíznivých.