Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Tibetské vonné tyčinky - Mudra Meditation - Gyan

Skladem
Kód: 1989
164 Kč / ks

   Tibetské vonné tyčinky Mudra Meditation - Gyan - jsou svým názvem vyjádřením posvátné znalosti, moudrým poznáním či inteligencí. Je jeden z nejdůležitějších a nejvyšších pozic na poli muder podporující duševní i fyzické zdraví. Gyan mudra je symbolikou propojení sebe samého s vesmírem, což lze vyjádřit jako sjednocení duše člověka s nejvyšší podstatou bytí.

   Praxe Gyan Mudry se předává po tisíciletí. Zvyšuje nejen znalosti, ale dochází i k přirozenému rozvoji inteligence, což přináší užitek kvalitnějšího způsobu života. Nalézt vlastní poznání je pro tělo i mozek velmi důležité. Hlavní předností Gyan mudry je zlepšit koncentraci, která cílí ke zbystření paměti. 

   Vědomým a cíleným procvičováním mudry se vede pozornost k získání skutečných znalostí, které vedou k ukryté moudrosti v soustředění vlastní duchovní síly. Při praktikování Gyan mudry se spojí špička palce a ukazováčku na obou rukou, které vytvoří kruh či písmeno O. Zbývající tři prsty se drží natažené či napnuté dlaní nahoru.

   Gyan mudra souvisí přímo s mozkem, neboť tlak, který vznikne spojením palce a ukazováku obou rukou a natažením prstů, působí na probuzení 3 bodů současně. V józe může být nápomocná s dýchací technikou zvanou Pranayama, která by se měla provádět za dozoru zkušeného lektora.

   Již Ayurveda popisuje mudru jako lék na deprese i napětí a současně je v textech uvedena jako Vayu (vzdušný prvek), který vede ke zlepšení paměti, lepší funkci nervového systému i hypofýzy. Prokázala svou prospěšnost při srdečních chorobách.

   Mudra odbourává duševní poruchy i nezdravé návyky. Velmi dobře stimuluje první energetický bod čakru Muladhara, která je zodpovědná za řízení stability či bezpečí.

   Samotná praxe by se měla provádět na lačno, nikoliv po jídle a pití, nejlépe v ranních hodinách s nejkratší možnou dobou pro meditaci 30 minut. Pro všechny mudry je velmi přínosné, pokud se provádí v časech mezi 4:00 a 6:00 hodinou ranní, neboť již po dvouměsíční praxi a správnými informacemi lze dosáhnout těžko uvěřitelných výsledků. 

   Vonné tyčinky vyrobené a zaměřené přímo na meditační praxi pro Gyan Mudru jsou podporou cenné vonné esence k otevření smyslů, které podpoří osobní praxi na cestě k moudrosti i vhledu do svého svědomí.