Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Tibetské vonné tyčinky - Mudra Meditation - Ganesha

Vyprodáno
Kód: 1980
164 Kč / ks

   Tibetské vonné tyčinky Mudra Meditation - Ganesha. V tibetském pojetí se Božský Ganesha přezdívá Ganapati nebo Tsog gi dag po: ཚོགས་ བདག. Historicky se Ganesha dostal do podvědomí z obchodu i kultury samotné Indie, která inspirovala obchodníky mnoho zemí, ve kterých se dodnes Ganesha uctívá jako božstvo hojnosti či ochrany.

   Díky prastaré víře a duchovní síle hinduismu se do dnešní doby na kontinentech Asie ctí Ganesha jako bůh obchodu. Starověk také poukazuje na termín „Sanātana Dharma“, který sloužil k přijímání hinduistických ideí, jež pokračují v současnosti.

  Název Sanātana Dharma je jiný název pro hinduismus a vyjadřuje věčný řád či věčnou dharmu, nebo též spravedlnost i povinnost, která se vykonává podle duchovní i ústavní identity osoby.

   Ganesha je v tantrickém buddhismu božstvem bohatství, proto se meditace či obřad provádí za účelem hojnosti. Buddhistická tantra také uvádí více forem Ganapati, které se v 11. století šířily v Tibetu přes Sakyjskou tradici tibetského buddhismu jako takzvaný Odhalený poklad z Kláštera Sakya, který byl sídlem vlivných mnichů a současně věhlasnou školou tibetského buddhismu.

   V Tibetu Ganesha patří mezi tři velmi mocná božstva, kterým se říká „mar chen kor sum“ nebo tři velká červená božstva nazvané „Třináct zlatých dharm“. V buddhistické tradici je respektován a hluboce uznáván jako silný světský ochránce i ten, co pomůže odstranit všechny překážky.

   Mudra pro Ganeshu se provádí v pohodlné poloze se sevřenými dlaněmi pro modlitbu v úrovni srdce. Dlaně držte pohromadě, po té každou ruku otočte tak, aby špičky prstů mířily k opačnému loktu rukou. Pravá dlaň směřuje k tělu, levá dlaň od těla. Po té se prsty vytvoří háčky, které se do sebe spojí. Dlaně se posouvají, natahují od sebe, až do pevného spojení.

   V této mudře setrvejte po dobu nejméně 30 minut s podporou mantry Om Gam Ganapatyae Namaha, což posílí Váš záměr. Mudry se provádějí na lačno i bez pití, nejlépe v ranních hodinách s nejkratší možnou dobou pro meditaci 30 minut. 

   Pro všechny mudry je velmi přínosné, pokud se provádí v časech mezi 4:00 a 6:00 hodinou ranní, neboť již po dvouměsíční praxi se správnými informacemi lze dosáhnout těžko uvěřitelných výsledků. 

   Aroma nezaměnitelných posvátných vonných tyčinek pro Ganeshu, podpoří Vaše modlitby i samotnou praxi meditace či obřadu každého nevšedního dne, jež je odměnou klidem rozjímající duše.