Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Tibetské vonné tyčinky - Kamasutra

Skladem
Kód: 2112
149 Kč / ks

   Tibetské vonné tyčinky Kamasutra jsou inspirované staletými hinduistickými texty psanými v sanskrtu. Dle védské tradice je sepsal filozof Vātsyāyana, jenž žil mezi prvním a šestým stoletím našeho letopočtu. Jeho učedníci údajně putovali na rozkaz hinduistických králů do Himalájí za původními osadníky, které nazývaly pohanskými kulty obětí, aby tak předali rozsáhlé učení.

   Dílo zvané Kamasutra není jen o lidské sexualitě, ale i jako osvětlení významného prostředku k dosažení duchovnosti. Hovořit či jednoznačně popsat Kamasutru, tak jak ji šíří západní svět, je vytržení z celého kontextu, který předává zkreslené představy a předsudky, jež pramení z nedostatečné informovanosti o tomto rozsáhlém díle jen z nepatrné části.

   Texty slouží jako průvodce v umění života, nikoliv jako sexuální manuál k polohám, jelikož je takto prezentován. V sanskrtu Kama znamená potěšení, touhu, lásku či sex a slovo sutra se volně překládá jako text. Kamasutra se definuje jako Učení o touze.

   Nejstarší dochovaný hinduistický text odpovídá na otázky ve volbě životního partnera nebo upevnění lidského života v milostném životě. Takto je zapsáno ve verších prózy a poezie, které uznává hinduistický koncept Purusharthas - klíčové pojetí v hinduismu, jež odkazuje na čtyři správné cíle, či záměry lidského života. Těmto cílům se říká Purushartha, která zahrnuje tyto aspekty:

 

Dharma - správný, ctnostný a morální život

Artha - smysl, význam, cíl, podstata nebo účel

Kama - potěšení, smyslnost, emoční naplnění

Moksha - osvobození, uvolnění, seberealizace

 

   Vyjádření Kamasutry je rozděleno do sedmi knih, které obsahují přes tisíc dvě stě veršů, jež každá kniha se věnuje jinému poznatku v životě člověka. Například se v nich hovoří o seznamování, hledání partnera i udržení sexuální energie v manželství, nebo poukazuje na spouštěč touhy v samotné duši, jež vede nejen k romantické lásce, ale i pudovému chování a promiskuitě. 

   Touha i emoční naplnění se v lidské sexualitě považuje za jeden ze správných cílů života. Filozofické pojetí vypovídá o faktu, že v mládí je čas hledání pro potěšení. Jak člověk kráčí životem, měl by i najít cestu, která ho bude soustředit na ctnostný život, aby unikl cyklu znovuzrození.

   Vonné tyčinky Kamasutra předávají svůdné aroma, které probouzí touhu i smyslnost s podporou tajemných ingrediencí. Povznášející vůně přímo vybízí k romantické chvíli s milovanou osobou, jež tichým objetím prohloubí vztah i zvýší emoce těla.

V balení se skrývá 30 ks tyčinek se stojánkem, které přibližně hodinu přináší do prostoru svůdné vůně.