Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Tibetské vonné tyčinky - Hand Made Patchouli

Vyprodáno
Kód: 1965
98 Kč / ks

   Tibetské vonné tyčinky Hand Made Patchouli jsou rukodělnou fantazií opojného a silného aroma s neotřelou hloubkou, která usadí smysly svojí zemitostí i mysteriem kořeněné vůně. Historické zmínky se domnívají, že vznik prvního éterického oleje z patchouli pochází z Tibetu, neboť keři, ze kterého se získává cenné aroma, se daří v chladnějších klimatických podmínkách, což Himaláje ideálně poskytují.

   Pojmenování patchouli pochází ze starého tamilského jazyka, který je úředním jazykem v Indii, Singapuru, Malajsii i na Srí Lance a je spojením dvou slov: patchai „zelený“ a ellai „list“. Patchouli se dostala na blízký východ nejstarší a nejdelší cestou, které se říká Hedvábná stezka.

   Na této cestě se přepravovalo hedvábí, do kterého se přidávaly listy keře, aby tak zamezily škůdcům, které by je znehodnotily. Souběžně tak kvalitní látky získaly parfemaci, která udivovala nejeden kontinent této záhadné vůně a často byla obchodníky napodobována, aby prodali údajné látky z orientu.

   Keřovitá rostlina obsahuje svoji vonnou složku v listech s malými chloupky, které při sklizni za vlhkého období mají nádech koření v podpoře sladkých tónů i závanu ceněného cedru.

   Nejkvalitnější koncentrace vonné složky pochází z nejvyšších párů listů, které se po ořezání obracejí, aby se zabránilo rozpadu, který by listy znehodnotil. Listy se pokládají do tkaných košů k fermentaci s následnou úpravou destilací v páře, jež usnadňuje extrakci oleje. Ceněný olej je ten, který je starší, neboť stářím ztrácí svoji hrubost a na světlo tak povstanou sladké tóny s jemností. 

   Díky silnému aroma je s ním zacházeno opatrně, neboť se považuje za nejmocnější ze všech rostlinných esencí, což vědí výrobci parfémů, kteří patchouli používají jako fixační prostředek, jenž zpomaluje odpařování jiných látek v parfémech a tím celkově parfém stabilizuje.

   Účinky silné vůně též působí protizánětlivě i antidepresivně a dokonce se užívala jako afrodisiakum. Tradiční medicína dálného východu již po staletí užívá patchouli při výskytu kožních onemocnění ekzému, akné, dermatitidy, suché popraskané kůže, lupů či mastných vlasů a pokožky, nebo i k hojení ran či jizev. 

   V aromaterapii jsou zaznamenány pozitivní výsledky, které poukazují na zlepšení koncentrace. Rovněž se osvědčila jako vhodný pomocník proti molům a komárům.

   Na poli duchovního významu se patchouli také po staletí užívá a to přímo v magii pro ochranu osobnosti, domova i při rituálech hojnosti. Při ochranách vlastní osobnosti je proti negativním energiím, které byly dány pomluvou.

   Vykonává se tzv. návratový rituál nevyžádané nežádoucí energie přímému odesílateli negativní energie. Při ochraně domova se užívá k vyhnání nežádoucích entit, těžkých formem energií včetně kletby a to s přesným popisem užití v každé místnosti prostoru.

   Při rituálech rychlé hojnosti se pracuje velmi obezřetně (střídmě a nenasytně) s přesnou definicí dané prosby pro získání peněžních prostředků za pomoci svíce určité barvy. V tomto rituálu lze například požádat o zlepšení pracovní oblasti s upřesněním, co je třeba zlepšit či zcela změnit nebo přivést sílu na provedení záměru, pro který si člověk nevěří, i když cítí, že je to správná cesta.

   Za hojnost se považuje i láska ve vztahu, proto se používá k podpoře citů, vášně a porozumění tam, kde lidé spolu souzní. V případě zneužití k promiskuitnímu chování má zcela obrácený účinek. Při osobní očistě a rituálu propojeném s koupelí jako součást obřadu umocňuje nejen relaxační účinky, ale i posiluje záměr konaného rituálu.

 Vonné tyčinky z darů přírody Himalájí přináší ve svém autentickém pojetí širokou škálu využití od osobních obřadů, relaxačních koupelí, meditací, relaxací či tajných přání, které podpoří v modlitbách.