Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Tibetské vonné tyčinky - Hand Made Sandalwood

Skladem
Kód: 1971
98 Kč / ks

   Tibetské vonné tyčinky Hand Made Sandalwood jsou obestřeny bohatou tradicí a uctíváním v obřadním používání s takovou vážností, jež si západní člověk dokáže představit.

   Sandalwood - Santalové dřevo je posvátné již od samého zrození, neboť Strom Života, jak se mu přezdívá, je ve vší vážnosti opečováván pro velmi silnou energii dřeva

   Klade se vážený důraz, aby se s posvátným dřevem nezacházelo špatně a nebylo nelegálně sklízeno, neboť bez patřičného obřadu se považuje za prohnilé či zkažené. Strom santalového dřeva vyžaduje větší péči než většina ostatních stromů, neboť dle záznamů udržuje symbiotické vztahy se stromy ve svém okolí. Roste velmi pomalu a během svého růstu potřebuje pozornost, aby měl dostatek slunečního světla.

   Buddhistické učení o moudrosti a odhodlání doplňuje trpělivost, kterou během patnácti let života stromu věnuje, a souběžně chrání, aby tak bylo dosaženo bohatého dřeva s příjemnou nasládlou vůní. 

   Posvátná dřevina se do dnes užívá v buddhistické praxi, která dokládá, že santalové dřevo nejen zklidní roztěkanou mysl, ale souběžně jí umožňuje zůstat ve střehu. Proto po tisíciletí zůstává velmi preferovaným pomocníkem s hlubokým duchovním významem, jež se užívá během meditace či vážných obřadních rituálů, na které se použije to nejkvalitnější energetické dřevo.

   Vykuřováním této posvátné suroviny představuje spalování negativity k odhalení čistého Já, či své vlastní podstaty. To se považuje za posvátnou obětinu jako nástroje k přenášení modliteb až k bohům. Rovněž se v buddhismu věří, že pokud je santalové dřevo z horských výšin, je to nejlepší obětina bohům, neboť taková oběť vytváří bránu, kterou lze vstoupit mezi nebe a zemi.

   Nejváženějším uctěním v buddhismu, kde se hojně užívá posvátné Santalové dřevo, je svátek Vesak, který je známý jako „Den Buddhy“. Jde o výročí tří životních událostí, které popisují zrození, osvícení a smrt Buddhy.

   Prameny textů poskytují informaci o skonu Buddhy, kdy jeho fyzické tělo bylo spáleno na santalovém dřevu a dodnes se v některých tradicích při pohřbech dřevo přidává, neboť věří, že kouř přenáší duši člověka do dalšího života. 

   Vonné tyčinky ze santalového dřeva jsou vhodné k využití při osobních očistách i odvedení negativních energií očistou prostoru či užití v osobních obřadech k modlitbám. Předností jsou uklidňující i léčivé účinky, které podporují vědomí, zklidňují nervové napětí, úzkosti a na poli aromaterapie se využívá pro své antidepresivní účinky.

   Vřelé aroma tyčinek podpoří meditační praxi i cílenou relaxaci, neboť klidná a pohodová atmosféra silné energie je doplněna moudrostí buddhismu.