Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Tibetské vonné tyčinky - Hand Made Lavender

Skladem
Kód: 1977
98 Kč / ks

   Tibetské vonné tyčinky Hand made Lavender jsou další z řady rukodělné práce s nezaměnitelnými tóny známé levandule. Historické zmínky o levanduli pochází z archeologických záznamů, které se domnívají, že Tibeťané mohou již tisíce let užívat nesporné účinky této bylinky.

   Buddhističtí mniši předávali víru v její silnou energii, kterou popsali v posvátných svitcích jako duchovní přínos, který vyzvedne posvátné aroma, jež přináší moudrost i soucit s podporou osobního klidu i stability života.

   Víra buddhistických mnichů dokládá písemné pozitivní výsledky při léčbě stresu, což dokládá i nejstarší indický lékařský text, který byl přeložen do tibetštiny v 8. století, kde je levandule popsána a užita při psychiatrické léčbě.

   Lék z levandule se vyráběl jako jedlá mast nebo léčivé máslo, které se do dnešní doby užívá v tibetské buddhistické medicíně při stavech psychózy či šílenství.

   Své uplatnění proto právem získala v aromaterapii, kde se využívají formy od sušené byliny, přes éterický olej či inhalací vonných tyčinek a směsí.

   Stále dochovaný odkaz vypovídá o využití levandule v posvátných obřadech tamních chrámů nebo se i používá při uzavřených mystických obřadech.

   Výroba tyčinek tak navazuje na buddhistické texty, které zmiňují účinky posvátných léčivých bylin potažmo rostlin, jež mají pozitivní význam na lidské zdraví. Hojně se užívá při rituálních obřadech jako obětina, či díky svému energetickému působení v očistách.  

   Opojná vůně svěží levandule je laskavým společníkem při relaxaci, pravidelné meditaci či praxi jógy, ale i v prostém okamžiku spočinutí z náročného dne Vás přenese do hloubky jemného klidu.