Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Tibetské vonné tyčinky - Buddha - Chitta - Spiritual home

Skladem
Kód: 2100
164 Kč / ks

   Tibetské vonné tyčinky Spiritual Home - Duchovní domov - přináší nezaměnitelnou atmosféru harmonie, radosti, očisty i nastolení pozitivní energie do všech příbytků. Pečlivě vybraná a ručně vyrobená směs do vonných tyčinek zohlednila všechny atributy pro navození nejen příjemné atmosféry pro běžný odpočinek, ale i nesporné zdravotní působení na člověka a jeho domova i pro osoby vykonávající duchovní praktiky.

   Do vzácné bylinné směsi jsou přidány posvátná Buddhova semínka se směsí pryskyřic Bdellia a Guggulu či Guggul. Někdy se tyto dvě pryskyřice mylně spojují. Původ pryskyřic nalezneme u stromů Commiphora mukul, Commihora Africana a Commiphora wightii atd.

   Jeho formy jsou známy od Indie, Pákistánu přes Arábii až po Afriku. V Indii je tmavší syté barvy, kdežto v Arábii zcela světlá, také zvaná Zlatá slza. Název Bdellium, který byl odvozen z Hebrejštiny Bedolach, se vyskytuje v Bibli při cestách Mojžíšových.

   Jednotlivé části stromů slouží k léčebným metodám na širokou paletu onemocnění a podle starých dochovaných receptů tak lékaři znají účinky nejméně tři tisíce let. Pryskyřice má četné zastoupení v Ayurvédě v kategorii Rayasana, což znamená omlazující.

   Dělí ji na Nava a Purana, protože tím rozlišují stáří pryskyřice v délce do jednoho roku a tu starší, která si zachovává cenné látky i kolem dvaceti let. Mladší pryskyřice se mimo jiné používá jako afrodisiakum. 

   Látky pryskyřice obsahují silný steroid, jenž chrání před aterosklerózou. Pomáhají aktivovat hormony štítné žlázy, redukují hubnutí, ovlivňují zrychlení metabolismu. Dobře působí na záněty, svaly, nemoci kloubů při artritidě, revma apod. Působí i na dráze kožních nemocí. Ayurvéda prokázala výsledky v udržení cholesterolu, detoxikaci těla, či podporu kardiovaskulárního sytému. 

   Slouží také jako nosič pro jiné byliny do tkání, což tento proces ve schopnosti přenášet nazývají jogavahi. Drcená pryskyřice se užívá k celkovému omlazení, terapiích, ale i udržení zdravého hlasu, proto není výjimkou v užívání indických pěvců.

   Zastoupení ve vykuřovadlech nalezneme v buddhismu i hinduismu, kde se vykonávají chrámové denní obřady zvané Púdža, jenž označuje rozličné obřady, ve kterých jde o čtení textů, přednes manter, ale i darování obětin. Buddhisté v chrámech vítají Púdžou nový den, který vede nejvýše postavený duchovní za doprovodu zpěvu manter, kterou po meditaci zakončí společnou snídaní. 

   Běžné rodiny v hinduismu zase praktikují Púdžu na svém osobním oltáři, kde mají symbolické ikony, obrazy předků či sochy božstev, kterým přinášejí obětiny ve formě vykuřovadel, ovoce, rostlin i květin.

   Ať už praktikujete na svém osobním oltáři, nebo jste tiše ve svém nitru rádi za každý den, vždy je důležité při tomto aktu udržet energeticky čistý a aktivní prostor.

   I naši dávní předkové měli své obřady i rituály, kterými slavili a děkovali za dary, jež byly poskytnuty matkou země. Dary a obětiny rovněž odevzdávali svým bohům na určené místo. Tím, jak se civilizace vyvíjela, postupně hodnoty odeznívaly, ovšem dnes již mnoho lidí cítí nutný návrat ke kořenům, neboť pěstování vlastních udržitelných hodnot se promítne v odkazu dalším pokolením.

   Právě zmíněná důležitost značí pojem duchovní přístup k životu. Tyto volby vytváří člověk každý den a s trochou uvědomění lehce rozezná, zda jsou prospěšné či nikoliv. Jestliže je člověk schopen cítit své tělo, tak bezpečně umí naslouchat svým pocitům. Pak už jen stačí učinit krok a ten mu předá potřebné odpovědi.

   Vědomý člověk svoji hodnotu zná, neboť ji nalezl na své vlastní cestě, nikoliv zprostředkovaně. Staré rčení praví, že i dlouho zadržovaná voda si cestu najde, pak už jen záleží, co vše způsobí...

   Těšit se do své oázy klidu po vypjatém dni a uložit se ke klidné relaxaci s podmanivou esencí ocení každý při čerpání své energie. Aroma ve své posvátnosti probudí Vaše smysly a tiše odvede nepříznivé vlivy do ústraní.

   Bude hýčkat nejen Vás, ale i místo, na kterém spočinete, neboť pocity splynutí a přívalu čisté energie s vymezením posvátného prostoru potěší každé nitro. Vonná substance tak nabízí neotřelý rozměr s působením skrytého rukopisu starodávné moudrosti.