Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Slon - Nástěnný závěs z bavlny

Skladem
Kód: 2220
388 Kč / ks
Kategorie: Meditace - Dekorační předměty
Hmotnost: 0.095 kg

   Slon, tak majestátní zvíře, je silnou a posvátnou symbolikou mnoha kultur po celém světě. S úctou a náležitou moudrostí je prostřednictvím ruční práce staletého řemesla vyroben nástěnný závěs se silným duchovním odkazem.

   Ať už jde o historické písemné záznamy či dochované artefakty, jejich význam předeslal slonům úctyhodné vlastnosti. Mezi ně patří úcta, síla vědomí, moudrost, ale také je nositelem štěstí a silné ochrany pro ty, kdo o ní požádá.

   Jako symbolický artefakt tak přináší nástěnný závěs do všech míst a koutů věrnost, pevné přátelství i zázemí pro milující rodinu. Slon je schopen nejen tvořit hluboké myšlenky a silné emoce, ale řídí se dle svých zkušeností, které si pamatují dlouhý život. Mnoho odborníků, kteří studují život slonů, potvrzují jejich výjimečné chování.

   Z pozorování slonů v přírodě vyšlo svědectví i o jejich značné inteligenci, jež prokazatelně vede k ochraně vlastního rodu nejen z důvodu nebezpečí, před nímž nikdy neustoupí na rozdíl od člověka, ale i v podobě lokalizace míst, která zajišťují potravu i vodu.

   Umí projevit emoce, ale i spolupracovat jako tým s ostatními. Má velmi dobrou paměť, proto nezapomíná a pamatuje si každou událost.

   Symbol slona v životech lidí tak zaujal místo, které každodenně připomíná jeho vlastnosti, kterých lidé nedosáhli, či se pokoušejí na své cestě životem s pomocí symbolů, artefaktů či manter o jeho lepší kvalitu.

   Dle příkladu sloní paměti může rovněž každý člověk uchovávat vzpomínky, které pozitivně využije k lepšímu způsobu života sobě či svému prostředí. Slon totiž nežije minulostí ani budoucností, ale pouze bytím v přítomnosti.

   To dělá pouze člověk ze strachu z nových událostí nebo prožité bolesti. Mnohdy nabývá domnění, že je lepší nedělat nic, proto je spokojen v náruči sladké nevědomosti, která po čase přinese hořký pocit v ústech.

   Naučit se jednat v přítomnosti s poskytnutým symbolem slona a jeho udržení obrazu v mysli s následnou prosbou přinese nejen kvalitní hodnotu způsobu vnímání všedního dne, ale i připomíná správné hodnoty.

   Právě hodnoty z prostého tady a teď činí komoditu, kterou po nás zdědí další generace, stejně jako ji dědí po staletí kultury, které nám ji stále připomínají.

   A které kultury tedy ctí posvátnou symboliku slona? Prvotní zmínky pochází z vykopávek a nálezů s datem stáří přes miliony let. Duchovní svět však stejnou váhou staletí sděloval proč a z jakého důvodu slona ctí.

   Indie má symboliku slona v podobě boha – Ganesha, který ztvárňuje štěstí i moudrost. Žádost o jeho pomoc můžete provést přes posvátné mantry a třeba najít cestičku k lepším dnům.

   V buddhismu se hovoří o symbolice Bílého slona, který je spojován přímo s Buddhou. Naproti tomu v Asii se slon stal symbolikou nejen královské hodnosti, ale i značné síly a oplývajícího štěstí.

   Stejně to mají i na Bali, odkud pochází tento nástěnný závěs v symbolice slona, který právě vám může poskytnout duchovní přínos s pomocí štěstí, vitality, ale i přísunu moudrosti či pomoc k získání životadárné síly.

   Nelze pominout vznik látek a předmětná vyobrazení, která tvoří staletá technika, jež se přímo odkazy dochovala do dnešních dnů a stále zaujímá neodmyslitelnou součást duchovního prostředí.

   Původ tvorby tohoto uměleckého řemesla je cestou do daleké minulosti s kořeny v Indonésii. Proto není těžké nalézt důkazy o nesmírné duchovní i kulturní hodnotě, která mistry tkalce a barevného umění drží na předních místech výslunní.

   Jestliže se člověk zadívá na tkané látky a znázorněné malby, zjistí, že nejde jen o pouhé dekorační předměty se zářivými barvami, ale uvědomí si i skryté informace. Mnoho děl poskytuje předání hlubokého uvědomění s návazností na stvoření vesmíru s poukázáním ke každému jedinci.

   Nejde jen o to, co vidíte, ale o to, co je uvnitř skryto. Tyto kultury a jejich odkazy v podobě látkového umění naleznete na každém kroku a to i v chrámech či posvátných obřadech, které místní kultury s vážností vykonávají.

   Rovněž pestrost barev se komponuje do všech oblastí i profesí života od běžných uniforem až po ochrany hlavy v podobě šátku. To vše má svůj hluboký význam, který vyjadřuje úctu historického odkazu.

   Pro ověření historického dokladu stačí zavítat do pramenů Jávy a okolních měst, které zaznamenaly vzrůst tohoto umění, jež lze přirovnat jako objevy pro lidstvo civilizovaného světa.

   Dle barev lze také určit polohu, odkud se člověk nachází, vyznání, jaké má zaměření nebo obor, ve kterém pracuje. Proto lze na každém místě spatřit zářící barvy, které samy o sobě předají pozornému další příběh.

   Samotný vznik duchovně uměleckého díla je spjatý s technikou, která umožní kýžený výsledek. K tomu se užívá horký včelí vosk s pomocí tzv. hrotu, kterému říkají djanti, jenž se nanáší na látku dle požadovaného záměru v podobě výsledného motivu.

   Tomu se i přisuzuje předem zvolená barva, kterou se dílo barví, někdy až mnohonásobně, než se dostaví potřebný výsledek. Toto vícevrstvé barvení se projeví až po odstranění vosku z látky vymýváním.

   Následně se suší na slunci a pak už jen zbývá obdiv z nádherných motivů a pestrých barev, jež září do dáli.

   Dle druhu látky se používají i techniky k její výrobě. Některé byly dovezeny z Indie v době stěhování národů, které se přibližně datuje kolem středověku. Jáva též sděluje, že se historicky z politických důvodů nuceně stěhovali vysocí představitelé jednoho království, kteří se usídlili na Bali.

   Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby si s sebou nevzali velmi zručné řemeslníky, kteří silně přispěli ke slávě Bali ve výrobě a barvení látek, což je důkazem do dnešních dnů.

   Jedinečný duchovní odkaz v podobě ručního historického umění, které nejen zkrášlí osobní místo, ale především bude nepřehlédnutelně působit v dostatečné velikosti 112 x 78 cm s podporou pozitivní energie na všechny přítomné.