Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Pryskyřice Shazri Oman Premium - 20g

Skladem
Kód: 895
179 Kč / g
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.02 kg

   Historie kadidel sahá daleko do minulosti až na samý počátek jeho vzniku v samotném srdci přírody, když před šesti tisíci lety, před naším letopočtem, mizely v Orientu monzunové deště a přišlo velké sucho. Příroda je famózní k její neustále adaptaci na životní podmínky, a tak se i kadidlovník ve svém vývoji přizpůsobil suchům. 

   První zmínka o použití kadidla pochází z Mezopotámie, kde v troskách chrámu v Tepe Gawra našli první kadidelnici. Z dochovaných pramenů bylo zjištěno, že do Babylonu se kadidlo dováželo z Afriky. Babyloňané dokázali během jednoho svátečního obřadu či oslav spálit až 30 tun kadidla.

   Posvátné kadidlo bylo historicky neodmyslitelnou surovinou pro Římany, kam se dovezlo 3000 tun pryskyřice. Při narození Ježíše Krista bylo obchodování s kadidlem na svém vrcholu. Kadidlo se dostalo i z Perského zálivu do Hongkongu, což by se dalo přeložit jako vonící přístav a to především díky zpracování kadidla v této zemi.

   Ačkoliv historie zmiňuje slavné osobnosti všech dob, které o kadidlu z Ománu věděly, šířily o něm zprávu i obchodní zájem, a tak byl s příchodem moderní doby masivní vývoz ukončen díky syntetickým náhražkám.

    Zajímavostí je, že před rokem 1970 bylo kadidlo jako oficiální měna beduínů a v roce 2000 se Ománská země dostala na seznam Unesco pod názvem země kadidel, které čítají čtyři hlavní oblasti výskytu kadidla.

   Jeho vlastnosti jsou až neuvěřitelné, ale letité prověřené zkušenosti a působení hovoří od náboženských obřadů, terapeutického využití a výroby parfémů až po prostou konzumaci pro zdravotní účinnost.

   Při spalování lze ovlivnit intenzitu a sílu jeho vůně a to v závislosti na použitém typu vykuřování. Vzhledem k velké historii má toto kadidlo neskutečnou sílu a moc pro všechny důležité obřady. Negativní energie pročistí s noblesou a v doprovodu čisté atmosféry očistí na své cestě stojící překážky pro zdárné uskutečnění obřadu. Svým aroma povznáší ducha, léčí  Vás i Vaše prostory. Rozhodně by nemělo chybět v základním arzenálu terapeutům i služebníkům nebes.