Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Santalové dřevo - chips - 10g

Skladem
Kód: 1147
218 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.01 kg

   Santalové dřevo se používá po tisíce let při různých rituálních obřadech. Historické záznamy dokládají využití napříč kulturami. V Egyptě se použila jako jedna ze složek při balzamovacích rituálech. V Číně, Tibetu a Indii je díky svým antiseptickým vlastnostem cennou součástí nejen lidového léčitelství. V Indii se dřevo používá i k dekoraci pro svatyně, domy nebo ve formě pasty k pomazání čela věřících v hinduistických chrámech. 

   Nejvzácnější druh Santalového dřeva roste v Nepálu a Jižní Indii. Používá se dle druhu obřadu i podle které kultury se obřad vykonává. Tradičně je spojován s rituálem uzdravení a očisty. V hinduistických obřadech se pasta ze santalového dřeva často používá i k vysvěcení rituálních předmětů před začátkem obřadu.

   Buddhisté věří, že Santalové dřevo je jednou z posvátných vůní lotosu a lze jej použít k udržení spojení s hmotným světem, zatímco myšlenky během meditace bloudí. V energetické rovině je Santalové dřevo přiřazeno k první čakře - Muladhara a sedmé čakře - Sahasrara.

   Vykuřování pomůže s problémy souvisejícími s vlastní identitou, posílí ochranu, nastolí stabilitu a velmi dobře pracuje s důvěrou. Dalo by se říci, že poodhalí závoj pravdy všude tam, kde je třeba.

   Velmi dobře uklidňuje i posiluje pozitivní energie. Santalové dřevo je rovněž nezbytným vykuřovadlem pro praxi jógy, která ctí pravidla a řád, a proto v meditačním stavu dochází k posvátnému propojení na více úrovních.