Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Pryskyřice Sal - 20g

Skladem
Kód: 889
125 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.02 kg

   Pochází z Jižní Asie, vyskytuje se v Indii, Himalájích a Bangladéši. Pojmenování Sal, Shala, Shaal pochází ze sanskrtu, který uvádí i další jména jako Ashvakarna, Chiraparna nebo Sarja. Sal je často zaměňován se stromem Saraca Indica, o kterém je zmínka ve starověké indické literatuře. V hinduistické tradici se říká, že strom Sal je má vážnost s bohem Vishnua. 

   Historicky je dokládáno zrození Buddhy, kterého na svět přivedla královna Maya ze Sakji, když Gautamu porodila Buddhu pod stromem Sal (Asoka), v zahradě v Lumbini, který držela za větev.  

   V Káthmándú v Nepálu jsou chrámové architektury s velmi bohatými dřevěnými řezbami, které jsou právě ze dřeva Sal. Díky velké vážnosti a uctívání je kadidlem, které nabývá rozměr spirituální cesty a je umocněna nečekanou a rychlou odezvou. Je doporučeno s kadidlem nakládat v úctě při svých soukromých obřadech. Působí i na poli hluboké očisty s vhledy do svého nitra.