Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Dřevo - Quasia - 20g

Skladem
Kód: 1150
79 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.02 kg

   Quassia je druh dřeva pojmenovaný podle legendy na počest otroka. V Surinamu (Jižní Amerika) je 18. století spojováno s horečkou a morem.

   Nevolník jménem Quassia našel posvátný lék na tuto nemoc a své tajemství prodal Švédskému kupci Danielu Rolanderovi, který dokázal rostlinu použít pro svoji léčbu. Strom pochází z rodiny Simarubů. Později se však název spojil s dalšími druhy Simaruby - Picrasma Excelsa a Quassia Amara, které se nyní prodávají jako Quassia a staly se oficiálními zápisy v lékopisech Velké Británie, Německa i USA.

   Charakteristické označení je jednou z nejintenzivněji hořkých bylin, přesto neobsahuje tanin - třísloviny. Původně se užíval na horečky, později k léčbě zažívacích potíží, stimulaci žaludečních šťáv a aktivity jater a žlučníku. 

   V Západní Indii se z Quassii vyřezávají šálky a naplňují se vodou. Voda se v těchto šálcích louhuje, aby nasákla hořkost ze dřeva. Po té se používá jako lék na zažívací potíže či nechutenství, ale také jako odčervovací prostředek. Odvar slouží i k ošetření vší nebo k rozptýlení much.

   Jako magické vykuřovadlo se užívalo k přivolání a udržení lásky, jasnovidné věštění nebo zahnat nechtěné duchy.