Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Indie - Pyramida

Na dotaz
Kód: 1708
1 255 Kč / ks
Kategorie: Kadidelnice
Rozměry: 16x16cm

   Starobylý a vážený obřad zvaný Agnihotra Homa doporučujeme ku prospěchu změny životních podmínek. K obřadu se používá měděná pyramida (a další potřebné pomůcky) daných parametrů, která společně s daným postupem zahájí očistný a léčivý proces. Vytváří jednotu mezi naším vědomím a univerzálním vědomím. Prokázaný, i vědecky, je pozitivní vliv na tělo, mysl, duši a životní prostředí.

   Rituál Agnihotry nás vydává na cestu k dosažení vnitřní rovnováhy, duchovní spokojenosti, protože při samotném aktu dochází k příjmu (nabití) vysoké energie, která prospívá jak lidským životům, tak i dalším formám života v našem prostředí. Záznam o Agnihotře pochází z posvátných Véd - Upasany, které patří k nejstarším zdrojům znalostí lidstva a předávají učení o lékařství - ájurvédě, bioenergii, psychoterapii, zemědělství, počasí, józe.  

   Kdysi zapomenutý obřad znovu rozšířil v moderní době po celém světě Paramsadguru Shree Gajanan Maharaj se svými následovníky. Tato védská technika vytváří rovnováhu mezi přírodou, člověkem a okolím. Ladí naši mysl a tělo rytmem přírody. Jde o proces čištění, jehož pozitivní výsledky prokázali vědci, lékaři i ekologové. 

   Obřad je naladěn na biorytmus odpovídající východu a západu Slunce, proto se provádí v přesně daných místních časech východu i západu Slunce. Oheň se připravuje v měděné nádobě ve tvaru pyramidy. V tomto ohni jsou nabízeny dvě obětiny - dvou špetek rýže potřených kravským ghí  a současně jsou odříkány dvě védské mantry.

    Na samotný obřad se použije pyramida přesných rozměrů. Jako obětina se použije rýže (nejlépe přírodní), která je neporušená, nezlomená. Dále budeme potřebovat přepuštěné čisté kravské máslo (Ghí) bez příměsí a ochucovadel. K obřadu použijeme sušený kravský trus, který se mimo jiné ve starých kulturách používal k léčení i očistným praktikám. 

Příprava:

   Přesný časový harmonogram východu i západu Slunce dle Vaší aktuální polohy a místa, kde budete obřad provádět. Dále mantry, které se užívají při obřadu.

   Oheň zapalte několik minut před přesnou dobou východu nebo západu Slunce. Oheň by měl v okamžiku východu nebo západu Slunce hořet naplno.

   Kousek sušeného kravského trusu potřeme přepuštěným máslem a položíme na dno měděné pyramidy. V dalším kroku zlomíme na malé kousky další sušený kravský trus a skládáme na sebe až po vrchol pyramidy. Po tomto naskládání vezmete další kousek, který potřete Ghí, zapálíte a vložíte doprostřed pyramidy.

   Počkáte, až se oheň v pyramidě rozhoří. Nikdy se nepoužívají na rozdělání ohně chemikálie a jiné podpůrné prostředky.

   Následně vezmete špetku rýže, která byla smíchána s malým množstvím Ghí a vhodíte ji do ohně, který se zapálí par minut před přesným časem východu nebo západu Slunce. Přesně v okamžiku východu nebo západu Slunce musí oheň v pyramidě hořet naplno.

Jakmile jste v přesném čase východu nebo západu Slunce, předneste první část mantry:

Při východu Slunce tato mantra:

  1. Súrjája swáhá  - dejte první porci rýže do ohně - súrjája idam na mamá
  2. Pradžápatajé swáhá - dejte druhou porci rýže do ohně - pradžápatajé idam na mamá

 

Při západu Slunce tato mantra:

  1. Agnajé swáhá -  dejte první porci rýže do ohně  - agnajé idam na mamá
  2. Pradžápatajé swáhá - dejte druhou porci rýže do ohně - pradžápatajé idam na mamá

Mantry se přednáší pouze jednou bez opakování.

   Po obřadu zůstáváte na místě a rozjímáte, relaxujete, meditujete tak dlouho, jak budete cítit klid.