Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Dřevo - Oud Al Seikh - Premium - 5g

Skladem
Kód: 1153
199 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.005 kg

   Doslova nejcennějším a nejdražším přírodním pokladem je Agarové dřevo prémiové kvality ze Saúdské Arábie. Tato surovina pochází ze stromů, které jsou starší více než sto let. V Indii nazývají Agar, v Jihovýchodní Asii Gaharu a v arabských zemích Oud. Tajemné dřevo je po staletí nejvyhledávanější substancí pro své nezaměnitelné aroma.

   Již ve védských dobách tamní mystici používali Agar v duchovních rituálech. Nádhernou vůni i léčivé vlastnosti si přenesly do Indických posvátných textů.

   Název Oud je pojmem pro státy Perského zálivu a netají se vášní, kterou sdílí pro svůdné aroma. Indie byla průkopníkem v používání agarového dřeva, jehož historie se datuje několik tisíciletí. Například Indický výrobce parfémů Krishan Mohan Singh říká, že zatímco se západ teprve probouzí k agarovým tajemstvím, Indie již staletí čerpá z objevů léčivých vlastností.

   Agar nachází důležitost ve staroindické Ashtagandha neboli v pokladně osmi přírodních vonných materiálů, kde hovoří o hluboké mystice, která popisuje vůni jako zemitou, zelenou, hlubokou i dřevitou. Je považována za fyzicky i psychicky uzdravující, proto má vynikající výsledky v aromaterapii.

   Vyskytuje se nejen v Indickém  Assamu, ale i v dalších zemích Jihovýchodní Asie - Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža, Malajsie, Srí Lanka. Vzniká infekcí kůry stromu Aquilaria Agallocha, který je napaden určitým druhem plísně. Dřevo na svoji obranu vypouští pryskyřici, která ztmavne a dodává mu úžasné aroma. Z části sběru se rozdělí výtěžek, který se destiluje za účelem extrakce oleje. 

   Dřevo i olej mají výjimečné léčivé vlastnosti a bylo páleno nejen jako kadidlo, ale užívalo se i v olejové formě ve starověké medicíně i parfumérii.

   Feromonové parfémy nacházejí důležitost i v západních zemích, protože svou vůní jsou schopné přilákat opačné pohlaví. Starověké vědy objevily afrodiziakální vlastnosti Agaru již před staletími.

   Yunani (Unani) medicína se také zasazuje k použití oleje z agarového dřeva ke zlepšení celkového zdraví a zvýšení sexuální výdrže. Vyzkoušený tonický lék - Qurs Kushta Tila Kalan nebo Lahmina zvyšují sexuální apetit. Tento poznatek potvrdil Indický vývozce Agaru a destilátor z firmy Assam Aromas pan Tajul Islam Bakshi. Prudce stoupající náklady na olej z agarového dřeva však omezují použití v medicíně Yunani, i když ve městě Dilí stále praktikují hakimové - lékaři, kteří tento olej používají.

    V Ajurvédě se Agar používá jako lék třeba v odvaru nebo pastě. Podle arabských tradic má Oud sedm základních léčebných přínosů.

 

   Oud je posvátný pro všechna náboženství díky své duchovně povznášející vůni. Vykuřování Agarem či použití oleje patří mezi největší přírodní antidepresiva. 

   Agarové dřevo bylo zaznamenáno v rituálech napříč kontinenty, védských textech či buddhistické praxi. Indičtí mudrci jej nazvali „vůní nirvány“ pro svou hluboce léčivou vůni, která přináší klid a jasnost a uvolňuje zadržovaný stres i negativitu.

   Tato prvotřídní vybraná směs pochází z toho nejlepšího, co nabízí Vietnam, Laos a Kambodža.