Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Vonné tyčinky Nag Champa - 15g

Skladem
Kód: 94
65 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.015 kg

   Vonné tyčinky Nag Champa dálné Indie skrývají tajemství samotné výroby. Jsou tvořeny na základních ingrediencích santalového dřeva, Magnolie nebo Plumérie. Pokud se jako nosná složka u výroby použije Plumérie, vůně se obvykle označuje jako champa.

   Zjednodušené vysvětlení podléhá u výroby v rozdělení podle druhu květin, které se v Indii dělí jako champa nebo Champak.  Vůně označená jako Magnoli champaca se dříve objevila pod názvem Michelia champaca - Swarna champa nebo Yelow champa a je vyráběna z druhů Plumeria Rubra i Plumeria Acutifolia.

   Magnolia champaca se většinou používá k přípravě vůně Nag Champa, zatímco Plumeria nebo Mesua ferrea se používá pro vůně nazývané champa.

   Nag Champa se běžně používá v kadidlech, mýdlech, parfémových olejích, éterických olejích, svíčkách a osobních toaletních potřebách. Je to populární a rozpoznatelná vůně kadidla po celém světě. 

   Přísady Nag Champa se liší výrobci, neboť si střeží své přísady, které jsou závislé nejen na účinku, ale i vůni a konečné kvalitě. Záznamy odkazují, že Nag Champa byla využívána klášterními mnichy v ceremoniích. Vyráběla se k prohloubení meditačních praktik a podpoře duchovní cesty. Své poznatky o výrobě bedlivě střežili.

   Výrazná vůně velmi dobře působí pro terapeutické účely v našich končinách, ale stále platí, že jde o posvátné vykuřovadlo, které se s úctou užívá.

   Do dnešní doby se dochovala ruční výroba, která je pro přenos energie nezbytná. Své účinky projeví v každém prostoru při posílení pozitivní energie. Svou vůní překvapí při relaxačním odpočinku nebo prohloubí stavy meditace.