Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Mýdlo s plátky Růže

Skladem
Kód: 2289
95 Kč / ks
Kategorie: Mýdla

   Mýdlo s plátky růže již od pohledu nastavuje smysly pro jemnost, která byla součástí poctivé ruční výroby s pradávným postupem tavení a následného nalévání do formy.

   Květina je po staletí oblíbená po celém světě a každá generace doslova propadla kouzlu této květiny. Záhony našich babiček také lemovaly úchvatné druhy růží a ty zdatnější ji používaly k léčbě nebo výrobě kosmetických potřeb.

   Historicky je růže známa neuvěřitelných čtyřicet milionů let a to díky nálezům fosilií. Vznikem písma se informace staly dostupnějšími a to díky mistrům písma znalého, kteří o prvních účincích růže psali  v podobě uklidňujícího pokladu.

   V orientu zkoumali účinky na kůži a léčbu kožních nemocí. Rovněž byl zaznamenán lék s plátky růže a přidaného medu na kašel. Užití bylo také k léčbě těžkých psychických poruch formou dnešní známé aromaterapie.

   Koupele s růží či výroba růžové vody nebo parfém se velmi cenil, stejně jako pozdější výroba mýdla k osobní hygieně.Více se o původu mýdla můžete dočíst u mýdla z Levandule.

   Bohužel dnes se už jako přísada čistý esenciální olej s využitím do produktů nahrazuje levnější variantou růžové vody, neboť tato surovina díky poptávce rapidně vzrostla. Ale i tak lze stále sehnat přírodní variace s ingrediencemi, které budou šetrné k pokožce a současně potěší smysly člověka.

   Mnoho šikovných rukou tvoří své mýdlové světy s pozvánkou nás všech k nahlédnutí pradávné tradice, která se váže buď k výrobě za studena, nebo za tepla, dle zvoleného postupu.

   Krása a mistrovství každého výrobku z něj činí originální kousek, který si vždy najde své místo. Stačí jej vzít do rukou, zvolna přivonět a následně cítit pěnu, která čistí toliko potřebné ruce pod tekoucí vodou.