Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Mýdlo - Levandule

Skladem
Kód: 2262
95 Kč / ks
Kategorie: Mýdla

   Levandulové mýdlo, jež pochází z ryze ruční výroby, přináší svěží závan anglického kontinentu s promítnutím staré metody tavení a následné nalévání do forem.

   Zajímavá historie o původu mýdla zavede mýty opředeného Babylonu, kde zdejší mistři ovládli vonné řemeslo. Popel se míchal s nejrůznějšími tuky a následně se vše povařilo.

   Výsledný produkt však sloužil pouze k očistě vlny i bavlny výhradně pro výrobu látek nebo k mytí kuchyňských potřeb. Napříč kontinenty se v pozdějších dobách praktikoval podobný způsob výroby.

   Dochované údaje hovoří o užití nejrůznějších složek. Například rostlinné oleje se solí, živočišné oleje smíchané s dřevěným popelem, ale i kuriozita, která zahrnuje výrobu z moči.

   Naši předkové, bájní Keltové, mýdlo také vyráběli a jako ingredience použili lůj s rostlinným popelem. Postupy výroby i samotné ingredience se léty měnily. Když mýdlo masově vzešlo ve známost, bylo pochopitelně nedostatkovým zbožím z důvodu nadprůměrné poptávky.

   Drahý produkt vyrábělo jen pár zasvěcených, kteří užívali k výrobě živočišné oleje a rostlinné zbytky, než se objevil chemický proces, který cenu mýdla zpřístupnil širší populaci.

   Vědecké bádání přineslo ovoce, když se zjistil vztah mezi surovinami, a jasně se mohlo dle těchto zásad vyrábět, což znamenalo nejen rozšíření přísad, ale podstatně zajímavější cenu pro lidstvo.

   Alchymie tak učinila díky známosti prvků vyrábět mýdla k osobní hygieně a současně k desinfekci šatstva. Jak léta běží, mýdla se stále vyrábějí i používají, i když mají konkurenci v poněkud jiné substanci, která pouze teče.

   Mnoho šikovných rukou tvoří své mýdlové světy s pozvánkou nás všech k nahlédnutí pradávné tradice, která se váže buď k výrobě za studena, nebo za tepla dle zvoleného postupu.

   Krása a mistrovství každého výrobku z něj činí originální kousek, který si vždy najde své místo. Stačí jej vzít do rukou, zvolna přivonět a následně cítit pěnu, která čistí toliko potřebné ruce pod tekoucí vodou.