Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Vonné tyčinky Muladhara - Kořenová

Skladem
Kód: 142
112 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.01 kg

První čakra Muladhara:

   Nazývá se kořenovou čakrou a je spojením dvou slov Mula - kořen, Adhara - základna či podpora - spojení hmoty a energetického těla - Pranamaya Kosha. Pokud je postavena kvalitní základna, je kvalitní i život člověka. Když je základ špatný, je špatná i energie - energetické tělo, a to se projeví i navenek u fyzického těla.

   Pokud například trpíte potížemi zácpy, opakovaných zánětů močového měchýře, bolesti spodní páteře, chodidel nebo obavami, je Muladhara nestabilní. V této čakře se formuje vše podstatné pro život, a jestliže není Muladhara na pevném základu, projeví se i neustálou nespokojeností či stále opakovanými nemocemi. Proto lze říci, že dokud není provedena stabilizace první čakry, nezná bytost - člověk celistvost.

   Muladhara se nachází v Perineu, také označováno jako hráz, která je sponou stydké kosti a kostrče, nebo přesně daný bod mezi análním otvorem a pohlavním orgánem. Zjednodušeně se dá říci, že se zde nachází základní centrum řízení pro základní potřeby, které mají být naplněny ve všech směrech života. 

 

Vyzkoušejte krátkou relaxaci na svůj první energetický bod.

   Zapalte si vonnou tyčinku pro čakru Muladharu a v tichu, nikým nerušeni, se pohodlně usaďte do pozice, která je Vám příjemná. Pokud máte zdravotní problém pohybového aparátu, můžete sedět na židli.

   Ruce položte na stehna, dlaně otočené vzhůru. Zavřete oči a klidně dýchejte. Vědomě veďte svůj nádech a výdech, na kterém je zcela Vaše pozornost. Slaďte nádech i výdech na stejnou délku, který funguje jako píst nahoru a dolů.

   Jakmile vědomě vedete svůj dech a je srovnán do stejné délky, pokuste se vnitřně naladit na svůj energetický bod a svoji pozornost převést do Muladhary. Pouze ji vnímejte za stále stejného dýchání a nechte své tělo promluvit.

   V této pozici setrvejte, jak Vám bude příjemné. Když ucítíte potřebu přestat, ještě chvíli setrvejte, oči zavřené a stejně jako se vyslovuje slabika Om, řekněte dlouze Lam (Bija Mantra) několikrát za sebou. Vnímejte, co se v těle po vyslovení odehrává. Po té zvolna otevřete oči, dýchejte normálně a po chvíli můžete zvolna vstát.

   Přejeme Vám klidnou relaxaci a cestu objevů Vaší energie.