Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Čakrový prapor

Skladem
Kód: 2217
599 Kč / ks
Kategorie: Meditace - Dekorační předměty
Hmotnost: 0.1 kg

   Čakrový prapor s vyobrazením energetických bodů je nejen dekoračním předmětem pro jogová studia, ale i vhodný duchovní odkaz do každého příbytku nebo prostoru. Zaměřený pohled k čakrám Muladhara, Swadhisthana, Manipura, Anahata, Vishuddhi, Ajna a Sahasrara odhalí staletou ruční práci.

   Klid a majestátní vyrovnané energie odpovídají s vybídnutím k pohledu přímo na určitý energetický bod, jenž vyžaduje osobní pozornost a následnou energetickou práci ke svému prospěchu, ať už v relaxaci či meditaci.

   Nelze pominout vznik látek a předmětná vyobrazení, které tvoří staletá technika, jež se přímo odkazy dochovala do dnešních dnů a stále zaujímá neodmyslitelnou součást duchovního prostředí.

   Původ tvorby tohoto uměleckého řemesla je cestou do daleké minulosti s kořeny v Indonésii. Proto není těžké nalézt důkazy o nesmírné duchovní i kulturní hodnotě, která mistry tkalce a barevného umění drží na předních místech výslunní.

   Jestliže se člověk zadívá na tkané látky a znázorněné malby, zjistí, že nejde jen o pouhé dekorační předměty se zářivými barvami, ale uvědomí si i skryté informace. Mnoho děl poskytuje předání hlubokého uvědomění s návazností na stvoření vesmíru s poukázáním ke každému jedinci.

   Nejde jen o to, co vidíte, ale o to, co je uvnitř skryto. Tyto kultury a jejich odkazy v podobě látkového umění naleznete na každém kroku a to i v chrámech či posvátných obřadech, které místní kultury s vážností vykonávají.

   Rovněž pestrost barev se komponuje do všech oblastí i profesí života od běžných uniforem až po ochrany hlavy v podobě šátku. To vše má svůj hluboký význam, který vyjadřuje úctu historického odkazu.

   Pro ověření historického dokladu stačí zavítat do pramenů Jávy a okolních měst, které zaznamenaly vzrůst tohoto umění, jež lze přirovnat k významným objevům lidstva civilizovanému světu.

   Dle barev lze také určit polohu, odkud se člověk nachází, vyznání, jaké má zaměření nebo obor, ve kterém pracuje. Proto lze na každém místě spatřit zářící barvy, které samy o sobě předají pozornému další příběh.

   Samotný vznik duchovně uměleckého díla je spjatý s technikou, která umožní kýžený výsledek. K tomu se užívá horký včelí vosk s pomocí tzv. hrotu, kterému říkají djanti, jenž se nanáší na látku dle požadovaného záměru do podoby výsledného motivu.

   Tomu se i přisuzuje předem zvolená barva, kterou se dílo barví, někdy až mnohonásobně, než se dostaví potřebný výsledek. Toto vícevrstvé barvení se projeví až po odstranění vosku z látky vymýváním.

   Následně se suší na slunci a pak už jen zbývá obdiv z nádherných motivů a pestrých barev, jež září do dáli.

   Dle druhu látky se používají i techniky k její výrobě. Některé byly dovezeny z Indie v době stěhování národů, které se přibližně datuje kolem středověku. Jáva též sděluje, že se historicky z politických důvodů nuceně stěhovali vysocí představitelé jednoho království, kteří se usídlili na Bali.

   Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby si s sebou nevzali velmi zručné řemeslníky, kteří silně přispěli ke slávě Bali ve výrobě a barvení látek, což je důkazem do dnešních dnů.

   Pokud z Vás někdo učinil návštěvu Bali, byl zajisté ohromen množstvím látek, motivů i pestrostí barev nejen na duchovních předmětech, ale i oděvu žen, kterému se říká Sarong, jež slouží ke slavnostním příležitostem.

   Dopřejte si tak kousek ručního historického umění, které nejen zkrášlí osobní místo, ale především bude nepřehlédnutelně působit v dostatečné velikosti 183 x 35 cm s podporou pozitivní energie, nejen pro Vaše energetické body.