Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Pryskyřice Mastix Chios de luxe - Malé - 10g

Skladem
Kód: 874
159 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.01 kg

   Pryskyřice Chios Mastix pochází ze stejnojmenného ostrova Chios, který patří pod Řecký stát. Traduje se, že jako jediný strom (Pistacia Lenttiscus) pláče mastickou pryskyřici. Stále se udržuje stejná tradice výroby, do které je zapojeno 24 osad.

   Několik tisíciletí byl Mastix pro Chios chloubou i obživou. Antický historik Hérodotos již v pátém století před naším letopočtem předával chválu pryskyřice. Římané používali pryskyřici jako ústní hygienu, Osmané dokonce používali pryskyřici jako koření.

   I když se v 16. století dostali k vládě ostrova Osmané, tak i přesto se jim podařilo udržet monopol na pryskyřici ve světě. Až v roce 1840 mohli výrobci mastixu samostatně obchodovat s pryskyřicí, kterou pěstovali a později bylo utvořené seskupení s názvem Chios Mastiha Growers Association (CMGA), družstvo aktivní dodnes.

   Využití mastixu je úctyhodné, neboť má uplatnění v kosmetice, parfumerii, pekařství, při výrobě léků, sladkostí či nápojů. Účinky Mastixu jsou protizánětlivé, antimikrobiální, hojivé a v lékařství je účinný i proti helicobacteru pyroli.

   Při vykuřování Vás Mastix obdaří léčivou silou s něžnou pronikavou vůní, která se nese zvolna prostorem jako pírko, aby Vám dodala příjemnou energii s relaxačním účinkem. Síla, kterou vydává, je pod záštitou energie Slunce jako zdroj podpory života, tudíž rituály pro poselství světla získávají obrovskou podporu ke splnění Vašich tajných přání.