Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Vonné tyčinky Manipura - Sluneční centrum

Skladem
Kód: 151
112 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.01 kg

Třetí čakra Manipura:

Mani – klenot, Pur - město/ Město klenotů

      V sanskrtu se nazývá Nabhi - Pupek. Místo Manipury je v jemném těle s umístěním v páteřní oblasti, nazvané zadní strana - Navel, která ve fyzickém těle koresponduje s oblastí solaru neboli místo za pupkem. Čakry jsou v jedné linii páteřního kanálu podél míchy.

   Manipura je udržovací centrum Muladhary a Svadhishthany, které vytváří životaschopnost, opravy - regenerace, základní stavební kámen. Lze říci, že obstarává Vaši práci a ukazuje výsledky. Pokud necháte dění bez aktivního přičinění, výsledek bude vždy špatný a Manipura ukáže pouze to, co jste zaseli a jak jste se o ní starali.

   V tomto místě se potkávají všechny Nadi, proto má Manipura i větší rozsah působení. Když je člověk v relaxaci, meditaci či jen uvede své tělo do klidu, získá se mnohonásobně větší předpoklad manipulace s Manipurou a to doslova na jiné rovině vnímání, které je možné pocítit v blízkosti takové osoby, která s Manipurou umí pracovat. Je to práce s energií, na které jsou založeny východní a nejen bojová umění.

   Když se Manipura dostane mimo svoji osu, dochází k vytváření chaosu v těle a tím i neočekávaných reakcí na fyzické úrovni. Její energie se ztrácí v projevech agrese a zlosti. Pokud je pod kontrolou centrum síly i energie, pak fungují její přirozené aspekty života, jako jsou například pohyb nebo akce.

   Rovněž je spojnicí dolní a horní části těla, která zdůrazňuje najít rovnováhu, aby mysl i tělo pracovalo s plnou koncentrací. Lidské tělo dokáže reagovat na zvuk, kterým můžete Manipuru podpořit, protože dokáže šířit zvuk do celého těla. Tomuto procesu se říká Manipura Sadhana.

   

Vyzkoušejte krátkou relaxaci na svůj třetí energetický bod.

   Zapalte si vonnou tyčinku pro čakru Manipuru a v tichu, nikým nerušeni, se pohodlně usaďte do pozice, která je Vám příjemná. Pokud máte zdravotní problém pohybového aparátu, můžete sedět na židli. U zvolené pozice mějte vždy vzpřímenou páteř.

   Ruce položte na stehna, dlaně otočené vzhůru. Zavřete oči a klidně dýchejte. Vědomě veďte svůj nádech a výdech, na kterém je zcela Vaše pozornost. Slaďte nádech i výdech na stejnou délku, který funguje jako píst nahoru a dolů.

   Jakmile vědomě vedete svůj dech a je srovnán do stejné délky, pokuste se vnitřně naladit na svůj energetický bod a svoji pozornost převést do Manipury. Pouze ji vnímejte za stále stejného dýchání a nechte své tělo promluvit.

   V této pozici setrvejte, jak Vám bude příjemné. Když ucítíte potřebu přestat, ještě chvíli setrvejte, oči zavřené a stejně, jako se vyslovuje posvátná slabika Om, řekněte dlouze Ram (Bija Mantra) několikrát za sebou. Vnímejte, co se v těle po vyslovení odehrává. Po té zvolna otevřete oči, dýchejte normálně a po chvíli můžete zvolna vstát.

   Přejeme Vám klidnou relaxaci a cestu objevů Vaší energie.