Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Mandala II. - Nástěnný závěs z bavlny

Skladem
Kód: 2298
388 Kč / ks
Kategorie: Meditace - Dekorační předměty
Hmotnost: 0.095 kg

   Mandala, zakomponovaná do nástěnného závěsu, skýtá duchovní, ale i rituální symbol, který je rozšířen po celém světě. Historicky se nejvíce používá v buddhismu, hinduismu i v Asii. Význam mandaly lze přeložit jako kruh.

   Symbol kruhu se ovšem používal po celém světě a to nejen k meditační praxi či modlitbám, ale i při léčbě nemocí nebo jako podpora rituálních obřadů.

   Vyjádření poskytnuté ve formě mandaly lze chápat jako fyzický prostor, do kterého se přeneslo vyjádření celého vesmíru společně s dalšími atributy, jež se tvoří dle požadovaného záměru.

   Ten posléze působí v součinnosti jeho povahy, se znázorněním samotné existence, která je jednou z cest k meditaci a přímému spojení na duchovní svět do podoby tzv. osvícení.

   Mandalu lze také jednoduše chápat jak spojovací článek pozemské a duchovní říše.

   Základní podobu mandaly tvoří čtverec, jehož součástí jsou kruhy, které směřují k jednomu centrálnímu bodu. Takovým příkladem může sloužit odkaz na hinduistické chrámy. Základy těchto stavby jsou právě řešeny s duchovní symbolikou mandaly, která se následně promítala do celého díla. Výsledek posvátných míst je dokonalá symetrie.

   Ta se jeví v podobě předaného odkazu s popisem trojrozměrnosti, která přímo ukazuje na spojení kruhové šablony v místě posvátného prostoru, jenž je centrálním bodem na duchovní cestě a pomocníkem k meditaci, jež může poskytnout odpovědi na otázky lidského bytí.

   Všechny prvky i výtvory mandal slouží ke svému symbolickému účelu. Ten je značen v sebe nejmenších detailech a činí z něj silného pomocníka při rituálním procesu.

   V nejrůznějších kulturách naleznete mnoho typů mandal s rozličnými účely. Laicky je lze rozdělit na ty, které pokrývají léčení - meditaci, vzdělávání – tvorba vlastních mandal jako mentální mapy, nebo ty co např. užívají v Tibetu v podobě zdobení písku, které po dokončení sfouknou. Tím znázorňují pomíjivost života člověka...

   Setkání s mandalou a jejího významu s výkladem naleznete i v našich končinách. Zvláště jógová studia s tradičními hodnotami tyto duchovní praktiky nejen se svými svěřenci konají, ale mají je i ve svém posvátném prostoru, protože některé z nich jsou stvořeny k ochraně místa před vlivy zvenčí.

   Tato moudrost v podobě ochrany byla vytvářena i jinými národy, které člověku přinesly poznání i možnost, jak léčit své nemocné nitro...

   Způsob vyobrazení mandaly z Bali na ručně zhotoveném díle přináší do každého místa klid, štěstí i harmonii. O původu tvorby látek a významu přenosu energetických odkazů se více dočtete v této sekci u Čakrového praporu nebo Nástěnného závěsu – Slon.

   Klidné a harmonické zázemí, v podobě této mandaly, je jistým krokem k sebe hodnotě i zájmu o svou existenci. Zájem je totiž to, co přináší lék do každého nitra. Odměnou z tohoto obrazu v měřítku 112 x 78 cm bude nejen sálání pozitivní energie, ale i jistá neotřelost z každého vědomě vedeného pohledu.