Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Exclusive - Kyphi - 10g

Skladem
Kód: 499
181 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.01 kg

   Kyphi je egyptská směs nejvybranějších bylin, která se ve formě kadidla používala k posvátným obřadům i léčebným procesům. Stále se považuje za skvělé kadidlo a dle dostupných pramenů se objevuje více typů s rozdílnými přísadami nejen v samotném Egyptě jako záznam z pyramid, ale i Sýrii či Řecku, kde se nalezly dva recepty na výrobu.

   Za nejstarší datovaný recept se považuje nález z Ebersova papyru z roku 1500 př.n.l., na kterém je uveden postup k očistám s kadidlem Kyphi. Dalším dochovaným nálezem o výrobě Kyphi jsou recepty ze zdi chrámu Edfu v Egyptě. Způsob, jakým se připravovala samotná výroba, byla poněkud složitá.

   Část surovin se rozdrtila v třecí misce, kde se oddělila sypká a tekutá část a voda se odstranila. Další byliny se rozdrtily na jemný prášek a přidaným pojivem se vše spojilo. Takto vyrobená směs se potřela vínem a nechala se přes noc odležet. Po té se vytváří kuličky, které se opět máčí ve víně a sypké směsi a následně celý týden probíhá schnoucí proces. Dalším krokem probíhá vaření, redukce a další postup s přísadou do konečné výsledné fáze. 
 
   Využití je opravdu víceúčelové. Od posvátných slavnostních obřadů po očistu příbytku, ale i k relaxačním účinků. Aroma Kyphi je famózní a nemělo by chybět v základní sestavě vykuřovadel.