Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Energetická koupelová sůl - Měsíček

Skladem
Kód: 1845
261 Kč / ks

   Měsíček lékařský s využitím léčby je znám již přes tisíc let. Písemné svědectví starých Egypťanů doložilo míchání omlazujících přípravků k prodloužení života i uctívání posvátné květiny při obětování, což dokládají další staré národy. Indický léčebný systém Ayurveda přinesl nemalé poznatky o měsíčku.

   Dle starých záznamů byly prokázány antibakteriální a protizánětlivé účinky, díky nimž se dařilo hojit vředy, popáleniny, ekzémy, menstruační problémy, ale i hepatitidu či léčbu nádorů. 

   Další záznamy o jeho úžasném působení vedou napříč kontinenty. V raném středověku sloužil měsíček proti žloutence nebo morové nákaze, u které se užíval ve formě pálenky. Prováděla se i tehdejší metoda podkuřování sušenou bylinou pro ženy na povolení lůžka a za určitých podmínek se ve formě sedacích koupelí doporučoval ženám po porodu. Rovněž sušený v rozdrcené úpravě byl podáván proti bolestem zubů i dásní.

   Při řadě kožních onemocnění byly zaznamenány výsledky při léčbě akné, bradavic, kuřích ok - tehdy zvané kuří řiť. Na zlepšení zraku se doporučovalo setrvat v přítomnosti rostoucí byliny a upřeným pohledem pozorovat květ nebo při zánětech očí byl přikládán ve formě obkladů.

   Hojil rány, všemožné záněty a pomáhal i při gynekologických problémech. Dalo by se říci, že to byla universální bylina na vše dle původních popisů využití.

   Napříč kulturami se objevují zmínky pro obřadní využití v obětině bohům, soch či uctívání svatých míst. Jako doplněk sloužil přidáním na oděv ke svátečnímu obřadu pro ceremonii. Magické účinky byliny jsou popsány jako spojenec při žádosti o splnění přání, pokud byla následně umístěna před spánkem pod lože.

   Naopak v pravé poledne s použitím lektvaru přinášel jedinci sílu, která působila ochranu proti negativním energiím, neboť je měsíček spojován se Sluncem.

   Ve formě amuletu je nositelem spravedlnosti, proto odhalí každé nekalé úmysly v prostředí, kde se amulet nachází a současně nabádá svého nositele pouze k čestnému jednání.  

   Před rituálem je vhodný pro posílení záměru, když se v daném prostoru použije jako obětina pro přivolanou pomoc. Současně jako vykuřovadlo chrání pozitivní záměry člověka, neboť ty špatné neumožní. 

   Obřadní koupel přináší jasné vhledy i podporu pozitivních záměrů. Na cestu ke svým snům přichází s pozitivní náladou, která záhy rozpouští zbytečné obavy. Teplá lázeň ve směsi s měsíčkem podpoří tělo omlazujícím účinkem kožních buněk.