Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Energetická koupelová sůl - Levandule

Skladem
Kód: 1848
271 Kč / ks

   Levandule a její silné účinky, které si podmanil lid již od dob starověku, jsou symbolem fyzické i duchovní čistoty od počátku stvoření člověka, neboť samotné tajemství levandule je ukryto u Adama i Evy, kteří si ji z důvodu ochrany proti zlému odnesly z Ráje. Historické tajemno vypovídá, že tehdy nevydávala žádnou vůni. Ta se objevila až odložením oděvu Panny Marie na keře levandule. 

   Staří Egypťané užívali účinky byliny k výrobě kosmetických přípravků, ale i k balzamování a mumifikování zesnulých. Při chorobách se dávala k nemocným, aby pročistila odér v místnosti. Proto díky svým antiseptickým vlastnostem a stálému aroma sloužila následně v nemocnicích i městských lázních, kde se položila na podlahu nebo do skříní i jako ochrana před škůdci prádla. V lázních se mimo jiné osvědčila souběžně s koupelí jako terapeutický prostředek ke zklidnění těla a mysli.

   Snítky levandule měly zastoupení při příchodu potomka, neboť maminkám sloužily při bolestech během kontrakcí, jelikož vůně, kterou stiskem uvolnily, tišila a mírnila bolest v průběhu rození.

   Léčivé vlastnosti bylinky jsou zdokumentovány při obtížích dýchaní, včetně následných chorob a to i chronických, neboť své tišící účinky na nervovou soustavu přinesly další význam v léčbě nemocí. Přidávala se jako významný léčivý nosič do směsi bylin pro vnitřní užití dle projevu nemoci. V podobě čajového nálevu sloužila proti bolestem hlavy a při velmi silných bolestech byla užita v kombinaci s inhalací.

   Od počátku objevu má souběžně s léčivým účinkem své duchovní využití a jelikož ochraňuje, vyráběly se z ní snítky k zavěšení, či se dokonce vyráběly levandulové kříže, které se zavěsily na dveře proti všemu zlému.

   Proti zlým, magickým praktikám ji používaly nevěsty nebo se dávala jako svatební dar novomanželům, aby jim vzkvétala domácnost a pokud byla položena pod postel, plnila funkci příjemného afrodisiaka k posilování vášně. Tajemný je i magický výluh, který se tvořil v určitý svátek, jenž sloužil svobodným ženám, kterým přinášel vjem, kde hledat svého vyvoleného.

   Tajemná bylina přitahovala lásku a po celá staletí je nezbytnou součástí v rituálech přitažlivosti. Naopak v rituálu ochrany se do směsi přidává ve větším poměru než ostatní ingredience. Účinek vykazuje delší působení a podporu člověka při konaném obřadu i dlouho po něm.

   V rituální koupeli překvapí nástupem klidné atmosféry, která přímo vybízí užít lázeň k potřebnému obřadnímu aktu odříkaní afirmací, jež směřují k rovnováze citů, vztahů, lásky, ale i žádosti o silnou ochranu pro nadcházející dny či podporu budoucího rituálního záměru.

   Očistná lázeň deratizuje tělo i mysl od nasbíraných negací a současně uklidní všechny myšlenkové procesy tak, aby se tělo připravilo na klidný spánek bez zbytečných obav a starostí z dalšího dne. Jen přítomný okamžik je důležitý, nikoliv minulost či budoucnost. Nechat se unášet příjemným aroma zajistí odevzdanost přítomnosti, která se odmění lehkostí i volností s nadhledem ve dnech budoucích.