Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Pryskyřice Kopál Kongo - 20g

Skladem
Kód: 868
129 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.02 kg

   Historicky byl pro světový obchod Kongský kopál důležitou surovinou, i když je kopálových odrůd pryskyřice více druhů. Jde o fosilní pryskyřici, která se nalézá v Kongské demokratické republice, kdysi pod názvem Belgické Kongo. Domorodí obyvatelé tehdejší kolonie nosili pryskyřici k výměně za potraviny. Tato pryskyřice se po té dovážela do Antverp a odsud se šířila do celého světa.

   Kopál z Konga je odvozen z Guibourtia demeusei (Copaifera demeusei ), ale byl i odebrán z několika druhů Tessmannia v Africe. Na místě zaplavených lesů, které byly podél řek, byly nejlepší pro sběr. Tehdejší sběrači například hledali pryskyřici železnou tyčí, která se zabodávala v kořenu do 20 cm pod zem, zda najdou ložisko pryskyřice.

   Sběr čerstvé pryskyřice se odebíral i ze stromů, který měl poranění a na tomto místě vytvářel pryskyřici jako obranu. Vykopaná pryskyřice z půdy má mnohem tvrdší konzistenci než čerstvá pryskyřice ze stromu.

   Obecným termínem kopál se nazývá pryskyřice, ale jsou druhy, které jsou měkké a zastupují označení Damar.

   Zažijte svůj soukromý rituál očisty, který s kopálem dodá nádech aromatických substancí, po vzoru tradičních ceremonií, jež se odehrávaly za příchodu soumraku. Opojná vůně roznese v prostoru klidnou atmosféru a přinese závoj svěží očisty těla.

   Negativní energie se rozplynou a Váš jasný vhled přinese podporu v podobě jasné intuice pro další dny, plných osvěžujících pozitivních energií.