Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Pryskyřice Kafr Přírodní - 20g

Skladem
Kód: 859
139 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.02 kg

   Dochované informace o původu kafru datují původ do staré Indie, Číny a Tchaj – wanu, odkud se rozšířil dále do Asie. Od 9. století byl Kafr ceněn jako afrodisiakum v Japonsku, Číně i celé Asii. Arabský kontinent užíval kafr již v 11. století pro lékařské účely. Do Evropy se první kafrový strom dostal v roce 1676 a byl zasazen v Holandsku.

   Kafr se vyrobí destilací z malých kousků dřeva. V Indii i Nepálu se používá především jako přísada do kadidla.

   Za zmínku stojí buddhistické obřady v Japonsku, které používají kafr společně s dalšími vonnými složkami, jež se neustále obměňují, aby vznikaly další a především nové vůně, třeba oblíbená kombinace bílé santalové dřevo, kafr, aloe, hřebíček a skořice.

   V tradici tibetské tantry Yeshe Tsogyal má silný rituální význam a stejné poznání ctí i Jižní Indie. V oblasti North Arcot v Indii se nachází posvátná hora známá jako Arunachala v překladu jako „červená hora“, ve které žijí  bytosti s mimořádnými duchovními schopnostmi. Na této hoře stojí chrám a je zasvěcen pro bohyni stejného jména.

   Každý rok tamní kněží pořádají slavnosti, které když v chrámu započnou, tak na hoře zapálí obrovský plamen, jenž obsahuje velké množství kafru a přepuštěného másla - ghí. Oheň pak hoří celé dny a spatříte ho na velkou vzdálenost.

   Svaté texty skrývají příběh, kdy byl bůh Shiva spatřen jako ohnivý plamen, který se objevil na vrcholu posvátné červené hory a do dnešního dne tuto horu chrání.

   Například pro národ Malajců má kafr rituální i magický význam a jeho příběh se zakládá na víře, že přírodu musíte okouzlit posvátným jazykem zvaným Bhasa Kapor, který byl zvyklostí Jakunů. když se hledal kafr, bylo zakázáno použít běžnou malasjskou řeč, protože se tradovalo, že nad posvátnými stromy dohlíží duch v podobě ženy a nikdo nezíská kafr dříve, dokud neprojeví značnou náklonost a laskavost tomuto duchu, který za tmavých nocí vydává výrazné zvuky a tím podává důkaz, že kafrové stromy jsou poblíž. Jako oběť dávají Jakuni své jídlo dříve, než se sami najedí, používají speciální jazyk a musí ochutnat i trochu půdy, aby tak mohli mít posvátný kafr.

   Mystické působení kafru spočívá ve Vaší víře a pokoře, která nechá promluvit sílu hluboké očisty Vašeho prostoru a nezvané negativní vlivy nahradí příjemnou svěží atmosférou, která podpoří Vaši životní energii a rozproudí energetické body Vašeho těla tak, jak je neznáte.