Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Svazek Jalovec

Skladem
Kód: 1036
479 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.08 kg

   Jalovec má jako jeden z mála toliko pověsti o svém působení, že není možné se podělit o všechny jeho přednosti. Po celém světě existuje kolem 67 druhů. Největší jalovcový les se nachází v nadmořské výšce 4900 metrů v severních Himalájích a Jihovýchodním Tibetu a je jednou z nejvyšších linií stromů na této planetě.

   Díky svým vlastnostem získal vynikající reputaci po celém světě. Ve všech kulturách byl ceněn proti zlomyslné magii, negativní energii i nemocem. Považoval se za ochrannou i očistnou bylinu a používal se jako ceremoniální či léčivé kadidlo. Pro své věštecké účinky se používal multikulturně. Používal se proti nečestným lidem, kteří vyvolávali závist, pomluvy či okrádali pro své obohacení. 

   Věšeli se na domy, aby tak byli odhaleni všichni, co mají nečestné jednání. V praxi se rituály používají dodnes, a proto jsou mnozí překvapeni, když jsou jejich masky strženy a záměry zveřejněny. Slouží i jako ochrana před čarodějnictvím temné magie.

   V Ajurvédě se používá pod sanskrtským názvem Hapusha a nejznámější bylinář 17. století Nicholas Culpeper popsal všechny jeho léčivé účinky.

   Často se dává do formy amuletu pro ochranu. V Evropě se pro vykuřování konaly obřady očisty, ochrany před čarodějnictvím. Bible popisuje Jalovec jako strom, kde se schovával prorok Eliáš. Tibeťané využívali k léčebným i duchovním účelům. Věřili, že Jalovec zlomí duchovní bariéry i kletby. Při vykuřování a obřadu je třeba vést značný respekt s pozitivním úmyslem, který Vám na oplátku předá sebepoznání, ochranu a sdělí Vaše skutečné potřeby.