Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Pryskyřice Indie - 20g

Skladem
Kód: 853
98 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.02 kg

   To božské ticho a klidný dech se střídá s nízkým tepem rytmu srdce a na obřadním oltáři zvolna doutná kadidelnice s posvátnými motivy, které povznáší chvíle meditačního času s úžasnou vůní již od starých věků Indických véd.

   Paňdžáb, který sahá až do Pákistánu, přináší kadidlo s velkou účinností. Nejen Indii, ale i křesťanskému světu v katolickém vyznání je připisováno první užití kadidla, stejně jako židovská víra používá v ceremonii zvané Ketoret pouze zasvěcené kadidlo.

   Historické důkazy poukazují na pojem kadidlo napříč vírou, národností i časem a mapují jak vykuřování, tak výrobu oleje z kadidla pro svěcení či očisty spojené s ochranou posvátných prostorů i lidí.

   Indická Ayurvéda velmi často zmiňuje pozitivní účinky kadidla, které povznáší ducha, zbavuje překážek ve všech oblastech včetně zdravotních. Jako mávnutím kouzelného proutku odstraní negativní energie a nastolí majestátní klima, ke kterému se vznáší pokora. Je neodmyslitelným průvodcem meditace a neskutečným rádcem intuice.

   Účinnost kadidla nespočívá jen v jeho pálení, ale může se smíchat s dalšími bylinami, které se dávají do ochranných amuletů na konkrétní účel osoby.