Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Energetická koupelová sůl - Růže

Skladem
Kód: 1857
261 Kč / ks

   Tajemná Růže má pro západní svět stejný význam jako Lotos pro východní kultury, se kterým je spojována, neboť oba květy jsou symbolem vyššího vědomí. Růže je od nepaměti opředena mytickými příběhy a současně etickým symbolem národů.  

   Symbolika Růže odpovídá popisem starých pramenů růstu duchovní osobnosti, které se projeví v jeho kvalitách stejně jako množství okvětních lístků na květu. Přesně tolik kvalit může člověk vyjevit na duchovní cestě, protože vůně, která se šíří prostorem, se rovná energii uvědomělého člověka na cestě poznání. 

   První květy rostlin spatřily světlo světa před sty miliony lety. Růže je svým původem o pár milionů let mladší a záznamy poukazují na dobu rozdělení světa na kontinenty, proto se i druhy rostlin přenesly do všech koutů světa. 

   Staletí se druhy růží sbíraly i sázely u příbytků. Později byly určité druhy vybírány a šlechtěny na další odrůdy, což se dařilo v daleké Číně. Výsledkem jsou druhy, které odolávají nejen změně životního prostředí, ale i škůdcům.  

   Na Středním východě se nachází nejstarší zahrady, kde se růže pěstovaly. Vznik má mystický původ v jejich návrhu, neboť vzorem pro jejich vzhled počal ztvárněním Rajské zahrady Adama a Evy. Hlavní dominantu tvoří Strom života přesně ve středu zahrady se čtyřmi potoky tekoucími do všech světových stran.

   Historie také poukazuje na tvorbu zahrad Peršanů, kteří tvořili návrhy s fontánou uprostřed zahrad v podobě mandal, jež byly obestavěny zdmi do čtverce, což v duchovní symbolice značí odloučení a dokončení. V pohledu člověka je tato zahrada zrcadlem, které se stále objevuje a prolíná z duchovního do našeho světa. Zajímavostí je slovo zahrada, neboť její význam se v Perštině překládá jako Ráj.

   Růže se užívala a stále užívá k léčbě kožních problémů pro své zklidňující, antiseptické účinky i pro jedince s citlivou kůží. Ve středověku byla užívána k léčbě úzkostných stavů, stresů, depresí i na podporu krevního oběhu a i v dnešní době se stále uplatňuje.

   Z duchovního světa pochází velmi starý obřadní rituál z Jižního kontinentu, který v sobě uchovává moudrost podstaty člověka, jež se pojí se znalostí pohybu světa i využití darů přírody nejen ke zdraví, ale i k obřadnému záměru pro zlepšení života. Smyslem tohoto obřadu je najít pravou duchovní podstatu osoby, její životní cestu a v případě zaznamenání duchovních darů navázat a spojit k uchopení nové životní cesty, jež se stala posláním.

   Obřad se soustředí nejdříve na současnou stránku osobnosti, proto vyjeví veškeré neduhy i životní oblasti, kde se nedaří. Tuto část, která není příjemná, nelze přeskočit, neboť by byly zmařeny další kroky v podobě uchopení, odložení a propojení směru ke své vlastní podstatě. Každý žijící má svůj úkol a lze říci, že obřad předchází přeskočení důležitých a podstatných znalostí, které chrání nejen staré moudrosti před zneužitím, ale i před nevědomostí člověka, který by činil z logického úsudku další škody nejen sobě, ale i ostatním.

   Rovnováha mezi intuicí, myslí i těla je základním aspektem pro rozvoj energie, která je potřebná s moudrým vedením u každého obřadu, zvláště u prokazatelného daru, jež slouží k potřebám druhých. Magický obřad s použitím živlů ohně i vody je skvělým prostředkem k zanechání nechtěných životních situací, či naopak posílení pozitivních záměrů. Nutno sdělit, že každá záležitost s nečistým úmyslem či prospěchářstvím se vždy projeví nechtěným a nevyzpytatelným výsledkem prováděného obřadu.

   V obřadním procesu se užívá bylinné směsi, která obsahuje určité množství květu růže. Ve spojení s živly, předměty a pomůckami se vytvoří přijímací spojení pro následné informace. Po úspěšném přijetí i uchopení svého údělu se další část odvíjí k podpoře vyjevení podstaty osoby. Podobný obřad lze provést s úpravami za podpory koupelové lázně, s pečlivou přípravou dané události, místa i osoby.

   Smyslnou relaxační lázeň, kterou si můžete vychutnat splynutím po vzoru dávných panovníků, v duchu zakořeněné tradici s účinky růže, odkryje moc omlazení i znovuzrození. Jemnost i hebká nesmrtelná krása zní opojně v záznamech staletí udržovaných tajemství, neboť mladistvý vzhled, který koupelím z růže přinesl krásu i svěžest, byl vyhledáván jako symbol věčného života.