Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Energetická koupelová sůl - Pomerančový květ

Skladem
Kód: 1854
271 Kč / ks

   Pomerančový květ z exotických dálek je stejně nevšední jako jeho uchované vlastnosti, které se řadí k afrodisiaku z přírody. Již stará čínská země jej popsala jako symbol nevinné čistoty i štěstí. Symbolika pomerančového květu byla používána na svatebních šatech v Persii, Indii i Číně.

   Na přelomu 16. a 17. století bylo zaznamenáno použití pomerančových květů s dalšími vonnými bylinami, které se vkládaly do vydlabaného pomeranče, jenž se zavěsil na krk jako tehdejší náhrada parfému ve světě bez osobní hygieny.

   Zaznamenané širokého spektra využití květů pomeranče je nemalé. Milovníci čajů si dopřávají citrusové tóny z výluhů. Pro desinfekci nezaměnitelného aroma se užíval v namáčení i očistě prádla. U výroby parfémů se květ přidává jako nosič dalších vonných látek a kuchyně také zaznamenala využití k dochucení či úpravě pokrmů. V léčebné proceduře se cení pro své terapeutické účinky při úzkostných stavech či náhle vyvolaného napětí. Má sedativní účinek, proto se využívá při bolestech hlavy, nespavosti či pomáhá ženám v menstruačním období.

   Tajemná mystika popisuje květy v obřadech plodnosti, které zajistí pevné manželské svazky s následným předáním potomků pro zachování rodové linie. Při zasvěcovacích rituálech květ zastával funkci průvodce, a pokud se dotyčná osoba projevila s jasnovidným darem, bylo jí umožněno čerpání informací z duchovního světa.

   Díky své čisté pozitivní energii se ve formě vykuřovací směsi užíval k přivolání hojnosti. Traduje se, že záměr takto vedeného rituálu musí být nejen čistý, ale i  průhledný jako křišťálová voda, neboť jedině tak přichází stejnou měrou naplnění potřebného záměru.

    Staré prameny uvádí rituální konání k posílení citů, jež přimějí otevřít své srdce světu, ze kterého přijde pouze ten, koho si osoba zaslouží. Vykonaný obřad je mířen k přivolání stálého svazku, který je uzavřen sňatkem. Květ se také užívá k očistám i ochraně, neboť odvádí negativní energie pomluv nebo výčitek. 

   V obřadní koupeli směs odstraní přebytečné napětí, uvolní napjatou mysl a pootevře dvířka k hlubšímu vnímání srdce. Pokud se do teplé lázně položí důkladně očištěné slupky pomeranče a směs s květy, je osoba posílena k setkání se svým pravým protějškem či prohloubení stávajícího vztahu, neboť koupel odmění tajemným šarmem, jenž přináší tóny citrusu v zástupu pocitů štěstí. A kdo ví, třeba i poskytne duchovní spojení tomu, kdo je povolán...