Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Energetická koupelová sůl - Ibišek

Skladem
Kód: 1881
261 Kč / ks

   Ibišek a jeho barevná paleta rozmanitosti je okrasou snad každé zahrady či domova. Ovšem původ pravého Ibišku bychom v našich končinách hledali marně. Daleká Čína dokládá první záznam z roku 295 př. n. l. a původním domovem jsou i další země, jako je Havaj, Mauricius, Indie i Madagaskar, které se považují současně s Čínou za výskyt původních osmi druhů ibišků, ze kterých se následně vyšlechtilo mnoho odrůd.

   Staré spisy pak směřují do 17. století na Mauricius, který byl jejich přirozeným místem. Záznamy vedou k přírodovědci, který Ibišky křížil, což dle vedených popisů dal vzniknout dalším druhům, jež se dostaly na různé kontinenty. Zcela potvrzující dokumentaci o původu křížení z jiných zemí není, jen záznam o používání v zakládání zahrad kolem 20. století ze všech koutů světa.

   Pouze osm základních je schopno se přirozeně geneticky rozmnožovat po celých úctyhodných 300 let a stojí za více než písemnou zmínku, která se týká těchto druhů: Hibiscus rosa-sinensis, Hibiscus lilliflorus, Hibiscus schizopetalus, Hibiscus fragilis, Hibiscus genevieve, Hibiscus arnottianus, Hibiscus storckii, Hibiscus kokio.

   Na exotických ostrovech má své zastoupení v mystických obřadech, kde se využívá silná energie ibišku pro volné působení duchovních bytostí, jež jsou volány za účelem potřebného rituálu, ve kterém se souběžně užívá elementu ohně i vody. Lze říci, že jeho působení tvoří pole, které zesiluje praktiky duchovního, neboť na energetické úrovni přesně dovede do cíle požadovaný záměr. 

   V podobě osobního amuletu zesiluje pozitivní energie nejen nositeli, ale přidává se i jako stabilizační prvek pro podporu vykuřovacích směsí k osobním rituálům. Ibišek je také poslem energie nespoutané vášně, jež se rituálně užívá pro odbourání zatvrzelých citů ze zklamání a uvolnění cesty k příchodu nové lásky.

   V obřadní lázni uvolní napnutou kůži, které dodává jemnost a s pocitem něhy i harmonie večera udává tóny pozitivní energie pro energetické body těla, které navíc odmění ochranou před zbytečným stresem. Koupel přináší ve směsi s ibiškem ukryté touhy v tajemství srdce, které nechá plynout na cestě k pravému souznění.