Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Energetická koupelová sůl - Citronová tráva

Skladem
Kód: 1884
261 Kč / ks

   Citronová tráva je známa pod názvy Avartaki, Gandhatrin, Citronella, Krai, Bhutrin, Lemongrass, Sera, Sharabaan, Cymbopogon citratus a mnoho jiných.

   Ve středověku se zřejmě vycházelo z názvu Squinantvonné sítí, jenž odkazoval dovozem z cest arabských zemí, proto tehdejší název není považován za přesný, neboť i otázkou pro tehdejší dobu bylo, zda byla tato rostlina známa v dřívějších dobách.

   Nynější název je znám spojením z dalších evropských názvů, které jí daly pojem citronová bylina, díky citronovému aroma.

   Rod čítá přes padesát druhů a v každém koutu světa je známa od léčitelství, magických obřadů až po úpravu pokrmů v kuchyni.

   Indická Ayurvéda využívá cenné složky v lékařství, ale v tamní zemi se zařazuje i do výroby parfémů, protože plní nosnou složku v podpoře vůní. Kupříkladu Srí Lanka naopak užívá citronovou trávu ve směsi s kořením jako delikatesu a v kuchyni je rovněž rozšířena po celé Asii. 

    Již zmíněný léčebný obor, postavený na moudrosti véd, předal znalosti k využití byliny pro energetickou rovnováhu či biocentrum zvané v sanskrtu Dosa - chyba, porucha, nemoc. Jde o systém rozdělení na tělesné konstituce, které se dělí do oblasti tří dóš Vata, Pitta a Kapha.

    Ty poukazují na zdravé tělo i život vyvážením všech tří sekcí. Bylina se používá při nerovnováze Vata dóši, která souvisí s myslí a základními tělesnými funkcemi, které vykazují bolestivost či problém pohybového aparátu. 

    Zanedbatelná není ani na poli obřadů a rituálů. V osobních amuletech je nositelem štěstí, kde bude jako výborný odpuzovač chránit před nežádoucími lidmi i situacemi. 

    Svěží závan čerstvé byliny s přívlastkem citronu se mísí s nádechem čajovníku i letmých tónů růže, jež lze využít v očistné koupeli před meditací, kde nejen důkladná očista těla zbaví nánosu negativní energie, ale i povzbudí duchovní schopnosti. 

    Koupel přináší těsně před spirituální prací podporu k otevřenému vnímání ve spojení se svým zdrojem informací, což je dáno lehkostí tohoto tichého společníka.  

    Obřadní koupel, která se provádí před rituálem, je souběžně štítem, který chrání před velkou negací či nečekanou, nezvanou návštěvou duchovního světa, protože aroma negativně působí na bytosti jako nevábný odér.

   V relaxační koupeli lze s podporou dalších přísad využít k osobní afirmaci směřované k početí potomka. Lázeň má pozitivní vliv na klouby, svaly, ale i mířenou psychickou úlevu.