Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Vějíř Duše

Vyprodáno
Kód: 766
895 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Délka: 29cm

   V každé kultuře nalezneme zmínku o ptačím peří, které je opředeno posvátnou symbolikou s různými způsoby používání v obřadech. Duchovní význam všech národů popisuje ptáky a ptačí peří jako božské bytosti. Jsou důvodem k uctívání ducha, dary od bohů jako obětina bohům, symbolem svobody a podpory, poslem bohů a poslem zpráv. Dokonce i Indiáni měli symbol opeřeného Slunce a další.

   Peří se používalo jako symbol vzduchu, éteru, spiritu a nebes. Vznikly posvátné relikvie s ptačím peřím, které se užívaly při slavnostních událostech a jedna z relikvií, která se stále používá, je vějíř z ptačího peří.

   Rozhánění kouře vykuřovadla peřím, během obřadu, se využívalo dle důležitosti rituálu se znaky kultury a potřebného záměru. Svou roli hrál i druh peří, ze kterého ptáka pocházel a využíval se i ke konkrétním ceremoniím, které je pozvedly v potřebných afirmacích s vykuřovadly a dalšími rituálními relikviemi.

   Pomalu nastává svítání a ceremonie se vší vážností vítá ducha předků, jenž přichází s úsvitem, aby podpořil Šamana rituálem vizí nových dnů. Jemný pohyb vzduchu s barevnými odstíny kohoutích per vhání do ticha jemný oblak dýmu, který se pomalu rozplývá v paprscích slunečního svitu.