Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Dřevo - Dubová kůra - 20g

Skladem
Kód: 1111
75 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.002 kg

   Když se řekne Dub, každý si vzpomene na keltské kněží - Druidy. Víra Druidů byla založena na tzv. dubovém kultu, protože se setkávali pouze při rituálech, kde byl přítomen dub. V Evropě si také získal název strom hromových bohů, protože do něj často uhodil blesk. Keltové měli více posvátných stromů, proto dub nebyl jediný, který nabýval vážnosti.

   Dub byl popisovaný i jako sloup. Galské tradice popisují tři světy. Kořeny představují Dubnos - spodní temný svět.  Kmen stromu je světem lidí, Bitu - svět živých, svět střední mezi spodním a vrchním světem. Koruna je světem bohů a mrtvých, Albios - horní světlý svět.

   Celý strom udržuje rovnováhu mezi vodou, zemí a nebem a současně je odděluje. Kdyby se rovnováha světů narušila, nebe spadne na zemi a svět, který známe, skončí zničením. Proto Keltové dodržovali rovnováhu, neboť měli strach, že jim nebe spadne na hlavu…

   V těchto dobách pevné víry, kterou měli Keltové, Slované, Germáni i Vikingové, dochovala zmínky nejrůznějších bohů a bytostí. Uctívali i své předky s náležitou vážností, zvláště pokud se proslavili hrdinským činem - dávali obětiny.

   Každé společenství od osady přes vesnice až po město mělo své vlastní bohy - Bohové kopců, hor, řek apod. Ty, které uznávali nejvíce, se slovem šířili daleko za hranice původních osad, a tak se stali bohové zvučných jmen.

   Tímto způsobem bylo zacházeno i s dubem a jeho léčivými vlastnostmi. Kůra sloužila k výrobě léčivého čaje. V obřadech při vykuřování byla spjata se sílou, moudrostí, proti černé magii a dodala pevného ducha i spravedlivé jednání.