Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Vějíř Druid

Momentálně nedostupné
Kód: 763
890 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Délka: 32cm

   V každé kultuře nalezneme zmínku o ptačím peří, které je opředeno posvátnou symbolikou s různými způsoby používání v obřadech. Duchovní význam všech národů popisuje ptáky a ptačí peří jako božské bytosti. Jsou důvodem k uctívání ducha, dary od bohů jako obětina bohům, symbolem svobody a podpory, poslem bohů a poslem zpráv. Dokonce i Indiáni měli symbol opeřeného Slunce a další.

   Peří se používalo jako symbol vzduchu, éteru, spiritu a nebes. Vznikly posvátné relikvie s ptačím peřím, které se užívaly při slavnostních událostech a jedna z relikvií, která se stále používá, je vějíř z ptačího peří.

   Rozhánění kouře vykuřovadla peřím, během obřadu, se využívalo dle důležitosti rituálu se znaky kultury a potřebného záměru. Svou roli hrál i druh peří, ze kterého ptáka pocházel a využíval se i ke konkrétním ceremoniím, které je pozvedly v potřebných afirmacích s vykuřovadly a dalšími rituálními relikviemi.

   Magické praktiky s mocí přivolat živelné síly přírody, jež jsou opředené tajemstvím čarodějných formulí a vážené moudrostí. Pro obřad spojený s hlubokou úctou k přírodě lze použít síly za pomocí vějíře se symbolem Druidů.