Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Neohodnoceno

Svazek Cop - sladká tráva

Skladem
Kód: 1057
339 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.02 kg
Délka: 65cm

   Sladká tráva je široce používána severoamerickými Indiány známé jako "vlasy Matky Země". Je považována za jeden ze „Čtyř posvátných léků“. 

   Má sladkou dlouhotrvající vůni, která je ještě silnější, když je tráva sklizena, vysušena a poté zvlhčena nebo spálena. V oblasti Velkých jezer byla sladká tráva historicky označována latinským názvem Torresia odorata. Existuje také západní druh Sweetgrass (Hierochloe occedentalis), který roste v oblastech stromů sekvojů. Další názvy jsou Holy Grass, Mary's Grass, Vanilla Grass, Bluejoint, Buffalo Grass.

   V Severní Americe roste od Labradoru po Aljašku dále na Jih po New Jersey, Ohio, Illinois, Iowu, Jižní Dakotu, Arizonu a Washington, ale i v Asii a Evropě. Lze ji nalézt na mokrých loukách, nízkých prériích, na okrajích bažin, jezerních řekách i v horském údolí. 

   Je považována za posvátnou rostlinu a je užívána při modlitbách, rozmazávání nebo očistných obřadech. Obvykle se splétá, suší a spaluje. Při spalování nehoří, pouze doutná. Sladká vůně je velmi příjemná a vytváří dobrou náladu. Často se spaluje na začátku modlitby nebo obřadu, aby přilákal pozitivní energie.

   Dýmem ze sladké trávy se provádí očista lidí, prostorů nebo předmětů. Dle tradice se kouřem myjí uši, oči, srdce a tělo. Jak bylo výše zmíněno, sladká tráva je považována za jeden ze čtyř léků, které zahrnují skupinu léčivých rostlin. Další do skupiny patří posvátný tabák, šalvěj a cedr. 

    Také se používá ve směsích pro kouření dýmek s červenou vrbou, aby byly s kouřem vyslyšeny modlitby, myšlenky a přání, které stoupají s kouřem k tvůrci - bohu, který je vyslechne.