Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Cedrové dřevo - 20g

Skladem
Kód: 1114
126 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.02 kg

   Staré kultury považovali Cedr za posvátný strom bohů. Stavěly z nich chrámy, které měly dlouhou životnost, neboť dřevo nepodléhalo hnilobě. Legenda praví, že Cedr je symbolem věčné síly, vzhlíží svojí majestátností, výškou, krásou i chrabrostí. Když stojí vzpřímeně, hlídá a dokáže čelit zuřící bouři hor i chladnému sněžení. Pod pokrývkou sněhu vypadá jako stojící poustevník v čistých bílých šatech se spojenými dlaněmi připravenými k modlitbě.

   Cedrus Deodara - Název „Deodar“ je odvozen od sanskrtského slova „devādaru“ což znamená „dřevo bohů“. Lesní porosty sloužili pro duchovní setkávání hinduistických mudrců. Ti, co praktikovali Ajurvédu, odcházeli meditovat tzv. do duchovní samoty „devadaru“ himálajských lesů, aby se spojili a komunikovali s celou přírodou.

   Lidstvo je hluboce spojeno se dřevem bohů a souvisí s informací o propojení s planetami od počátku kulturní historie, což vyjadřuje, že tato spojení překračují čas, místo a spojuje nás v příbuznosti s Vesmírem, který je celým hlavním životem. Přesně tak se dá nazvat uvědomění celistvosti.

Vykuřování cedru je spojeno s meditací, uvědoměním, ukotvením či nalezením svého já, pevnou vůlí, očistou a harmonií.