Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Čaj - Perlový

Skladem
Kód: 2271
135 Kč / balení
Kategorie: Meditace - Dary matky přírody
Hmotnost: 0.03 kg

   Perlový čaj se závanem tónů květin, jehož široká paleta pozitiv se umocní svěží chutí při každém doušku. Název „perlový“ je odvozen díky zpracování, kdy se listy čajovníku ručně motají do kuliček.

   Z Čínské provincie, odkud tento lahodný čaj pochází, se do dnešní doby dochovala odrůda, která čítá stáří přes osm set let.

   Čínské čaje mají historický záznam skoro pět tisíc let s příběhem, který se váže k císaři Shen Nung. Toho dne vál vítr, který odvál do hrnce plného vařící vody lístky divokého čajovníku. Když šel císař kolem, byl ohromen vůní oné vody a toužil se jí napít.

   Jak učinil, rázem se zamiloval a marně hledal slova na tekutinu, neboť to, co cítil, bylo naprosto neznámé. Tak pojmenoval tuto vodu „ch´a“. V čínštině se jedná o znak, který vyjadřuje zkoumání a kontrolu.

   Další císař jménem Han rozhodl, že si čaj zaslouží patřičný věhlas i náležitou úctu, proto znak čaje znak musí znázorňovat větvě, trávu i muže. Tato symbolika s hloubkou významu vyjadřuje rovnováhu člověka s přírodou a souběžně odkaz k čínské kultuře.

   Následné roky proběhla velká expanze čajovníků, která se velmi rychle rozšířila po celé Číně. Vznikaly další cenné plantáže pro pěstování a souběžně byly odhaleny léčivé vlastnosti. Jelikož chuť tohoto čaje je neodolatelná, postupně zaujal pevné místo každodenního nápoje všech obyvatel.

   Z duchovního pohledu je také zajímavá zpráva, že pěstování bylo přísně střeženo s danými postupy, protože sběr nemohl činit každý. Podmínkou bylo zachovat čistotu lístků, proto se na práci vybíraly mladé ženy, které za přísných podmínek sklízely čajovinu.

   Dokonce se uvádí, že jejich jídelníček nesměl obsahovat silná koření či cibuli nebo i česnek. To bylo dáno obavou z pachu, který mohl člověku ulpět na konečcích prstů a tím by byla ohrožena účinnost i výjimečná chuť čaje.

   V dnešní době jde již o klenot národních hodnot, který se po tisíciletí traduje a pokračuje v dalším předávání důležitého odkazu společnou prací s matkou přírodou. Ceněné školy, ze kterých odchází s titulem Čajový mistr, předávají nejen informace o dochovaných kultivarech, ale i nepostradatelnou duchovní hodnotu, která zaujímá přední místo v péči u více než tisíce druhů čajovníků.

   Staňte se svým čajovým mistrem a nechejte se unášet již při samotné přípravě čaje. Neotřelé a opakovatelné zážitky jsou patrné při přesně daném postupu přípravy, které nabízí pohled již při přelití čaje. Nenápadné perly čaje se pomalu rozmotávají a začíná proces zrození, který v průběhu louhování vnáší do životadárné vody své tajemství.

   Pak už se jen položit do náruče aroma a neodolatelné chutě, kterou matka příroda ve spolupráci s člověkem stvořila. Tiše se usaďte a nechte své smysly spočinout na vlnách blaženosti...