Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Mursalský čaj

Skladem
Kód: 2358
120 Kč / g
Kategorie: Meditace - Dary matky přírody
Hmotnost: 0.022 kg

   Mursalský čaj – Sideritis scardica Griseb – není našim končinám neznámý, spíše jej naleznete pod názvem hojník horní nebo ránhoj horský. Jeho stopy v užívání potvrzují historické zmínky z různých koutů světa.

   Pochází z čisté nedotčené přírody Bulharska se znakem tajemného pohoří Rodopi, které sousedí s rozlehlým pohořím Pirin a nejvyšším horským pásmem Rila.

   Milovníkům přírody by zajisté srdce zaplesalo, neboť silná atmosféra místního ducha dává o osobě znát, když prostičkou cestou kráčíte mezi horami k původu bylinky, aby jste stanuli v údolí, kde cesta končí a splývá s okolím.

   To záhadné místo je také známo jako brána do Ďáblova hrdla - Djavolske grlo s navštěvovanou jeskyní, která se rozprostírá u nedalekého Trigradu, jenž je posvátným místem pro ceněný čaj.

   Citlivé osoby budou plni duchovních zážitků nejen z místních krás, ale i lahodného moku, kterému se říká mursalka. Opravdová posvátnost je po věky předávána ku prospěchu zdraví s přívlastkem na všechny neduhy.

   V přilehlých kopcích volně roste cenný a přitom chráněný skvost. Jsou však zřízena místa k pěstování, která podléhají velmi přísné kontrole. Originální čaj pochází právě z těchto lokalit s příslušnými dokumenty, bez kterých nelze čaj dovést.

   Místní jej umí rovněž pěstovat pro svoji potřebu a zde plesá srdce zahrádkáře, protože kdo by takový zázrak nechtěl mít doma na své zahrádce.

   Mursalský čaj je lékem dlouhověkosti a považuje se za celosvětově rostlinné bohatství nejen na základě léčitelských zkušeností, ale i vědeckého poznání. To odhalilo, že účinky rostliny působí na posílení imunitního systému.

   Jeho obsažené antioxidanty slouží k očistě toxinů, solí, ale i alergenů z těla. Působí na nervové ústrojí, pomáhá s krevním tlakem či problémy s dýchacím ústrojím.

   Antimikrobiální složky mají účinnost při potížích ledvin, močových cest i prostaty. Zvláště pánové, zde pro Vás informace, že čaj se užívá i jako praktický pomocník nejen k zánětům prostaty, ale i při problému s erekcí.

   V oblasti intimního života je doslova přírodním afrodisiakem, kterého se užívá s určitým doporučením.

   Čaj čítá vitamíny i esenciální olej a osvědčil se na kožní problematiku, včetně kůry pro celulitidu. Obsažené třísloviny blahodárně působí na cévy a žíly.

   Za zmínku stojí biologicky účinná látka iridoid, která jako přírodní antiseptikum působí na viry a bakterie s protinádorovými a protizánětlivými účinky.

   Stopové prvky a minerály obsahuje ve formě selenu, hořčíku, manganu, jódu, železa, vápníku, fosforu, kobaltu, fluoru, draslíku, zinku, hliníku, mědi a dalších složek.

   Vitamínová nálož z darů přírody již stačí k udržení svého zdravého rozpoložení, které poskytuje nerušené popíjení lahodného moku s odrazem zlaté vodní hladiny v šálku čaje.