Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Pryskyřice Borovice - 20g

Skladem
Kód: 826
99 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.02 kg

   Borovice, která je hojně rozšířena, čítá po celém světě na 120 druhů a jejich vývoj je asi před 153 miliony lety. Zrod borovice Pinus Sylvestri se odhaduje před 95 miliony lety. Příroda borovice obdařila dlouhou životností, přičemž většina z nich dosahuje minimálně 100 let. Nejdelší žijící borovicí je „Pinus Longaeva“ se sídlem v Bílých horách v Kalifornii. Považuje se za jeden z nejstarších druhů na světě a předpokládané stáří je přibližně 4600 let. 

   Mnoho kultur považuje borovici za dlouhověký strom a přisuzují se mu magické vlastnosti, které mají přinést štěstí, plodnost, ochranu i dlouhý život. Národy, které mají posvátný vztah k borovici, najdeme v Číně, jež odráží vztah v malbě a poezii. V Japonsku se vyskytuje v malebných motivech pro dlouhověkost a zdraví.

   Indiánské kultury přezdívají borovici jako strom míru a zmínka pochází z legendy o boji pěti národů, které ukončily válku, když pohřbily své zbraně pod bílou borovicí. Mýtický příběh říká, že velký duch poslal svého posla za válčícími kmeny a přesvědčil je k uzavření míru mezi svými národy.

   Všechny kmeny následovaly vyslaného posla na místo, kde vytáhl bílou borovici ze země a přinutil je do této díry složit své zbraně. Posel později strom přesadil na jiné místo a díra, kde zůstaly zbraně, byla vyplavena vodou, která je odnesla. Proto má borovice tzv. pět shluků jehel, které představují legendu o spojení všech pěti národů před bílou borovicí.

   Vykuřováním borovice k sobě přivádíte dlouhověkost, která přináší štěstí, moudrost, plodnou činnost a hojnost.