Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Vonné tyčinky Anahata - Srdeční

Skladem
Kód: 157
112 Kč / ks
Kategorie: Vykuřovadla
Hmotnost: 0.01 kg

 Čtvrtá čakra Anahata:

   Lze ji popsat jako zvuk božských výšin, který prochází vším, bez jakýchkoliv zábran. Prameny ji uvádí jako první vibraci vesmíru. V Sanskrtu se nazývá Anahata Nada - nekonečný zvuk bez hranic a ozvěny, stejně jako samotné umění milovat. Je opakem lidského ega, které se pohybuje pouze v ohraničeném prostoru, jenž má zapotřebí omlouvat nebo vysvětlovat jen proto, aby nepřišlo k újmě.

   Tento energetický bod je rozlehlým místem k seberealizaci se smyslem nejen pro pravdu, ale i víru. Právem se označuje sídlem bezmezné lásky. Když se člověk nemůže rozhodnout, či není duševně připraven vstoupit do sféry, kam oko nedohlédne, může mu energetický bod způsobit velmi špatné zážitky. Odehrává se tak na základě domýšlivosti - ega, v údajném porozumění jejího významu a přitom netuší, že existují nástrahy, které se v tomto místě skrývají.

   Anahata představuje různá spektra, která se potkala v této čakře, jež znázorňují dva protínající trojúhelníky - jeden směřuje vzhůru, druhý směrem dolů. Ve výsledku dá součet protnutí několik možností působení. Trojúhelník, který směřuje vzhůru, předkládá vzestup každého tvora. Pro každého vzestup znamená něco jiného, například vlastnit majetek, cítit duchovno, budovat kariéru. 

   Prostě řečeno, jde o využití vlastního potenciálu, jak vědomě, tak i nevědomě. Například touha v životě něco znamenat nebo být dostatečně oceněn je statické setrvání na místě, které udává pouze jeden směr, bez přijímání více možností. Souběžně se s tímto jevem vícero možností ukazuje nerozhodnost člověka popírajícího vlastní intuici.

   Vnímání intuice se projeví buď jasnou cestou, po které člověk přirozeně a volně kráčí, nebo jen splývá v davu, se kterým se vrací do minulosti, aby živil vzpomínky, které byly příjemné, a sloužily pro náhradu neuspokojivé přítomnosti. To činí z důvodu maskování vlastních nedostatků a uložené bolesti, neboť použít energii k řešení svých problémů je pro mnohé nepříjemná záležitost, která prokazuje popírání pravdy bolavé duše i svého života.

   Často se děje, že člověk se zraněným srdcem hledá vztah pouze z obavy, aby nezůstal sám. Místo řešení své záležitosti z minulosti se připoutá se stejným problémem k další osobě v domnění, že se problém ztratí či jej vyřeší nová osoba. Důvod, který člověk opakuje stále dokola, se nazývá Mamata, která označuje takové jednání jako sobectví, připoutanost, očekávání, jež činí v roli ublížení i mstivé myšlenky, které se projeví při dalším nezdaru.

   Bohužel toto spojení či připoutání je hned po egu největší překážkou na duchovní cestě a i po smrti si duše tento proces uschová pro další zrození, neboť jedině tak má další možnost znovu rozkvést v lásce bez hranic, kde již nebude iluzí myšlenkových pochodů ani roztříštění svého vlastního já.

    Blokace čakry je způsobena uvíznutím v minulosti, například s projevem nedůvěry v jakýkoliv vztah z důvodu dalšího zklamání. Na fyzické úrovni se člověk projevuje pod maskou vzhledu, rozdávání energií pro druhé, aby uschoval své zranění, které pramení ze strachu z odmítnutí. Při fyzickém onemocnění se vyskytuje dlouhodobé astma, kolísání dechu, chronické respirační choroby, špatný krevní tlak či problémy se srdcem.

    Pravá láska vede k božské jednotě s uvědoměním sjednocení a je mylné se domnívat, že neexistuje. Jediné, co tomu brání, je jednání člověka, který sám sobě činí bolest a to i pro další životy. Láska platí vždy, stále a s věčností, ze které plyne i její závazek. Vymýšlet stále nové herecké role je nejen časově náročné, ale každé představení jednou skončí a i slepý či hluchý pozná pocity spojené s prázdnotou a bolestí s tou největší lží sám k sobě, jež neschová ani tisíce hanlivých urážek či přenesení viny k obhajování své osoby do společnosti v domnění očistit své chování nebo jednání...

   Nerovnováha energetického bodu vede k materialistické povaze, která ztrácí přehled bezmezné lásky, vzdušnost i poznání duchovní cesty. Pro Anahatu je vlastní krása a dostatek bohatosti v každém kousku jedinečného spojení. Jediná cena, kterou člověk zaplatí, je dovolit se seznámit s vlastním já - Átmá a připustit, že je možné nalézt nepoznané zákoutí své duše...

 

Vyzkoušejte krátkou relaxaci na svůj čtvrtý energetický bod.

   Zapalte si vonnou tyčinku pro čakru Anahatu a v tichu, nikým nerušeni, se pohodlně usaďte do pozice, která je Vám příjemná. Pokud máte zdravotní problém pohybového aparátu, můžete sedět na židli. U zvolené pozice mějte vždy vzpřímenou páteř.

   Ruce položte na stehna, dlaně otočené vzhůru. Zavřete oči a klidně dýchejte. Vědomě veďte svůj nádech a výdech, na kterém je zcela Vaše pozornost. Slaďte nádech i výdech na stejnou délku, který funguje jako píst nahoru a dolů.

   Jakmile vědomě vedete svůj dech a je srovnán do stejné délky, pokuste se vnitřně naladit na svůj energetický bod a svoji pozornost převést do Anahaty. Pouze ji vnímejte za stále stejného dýchání a nechte své tělo promluvit.

   V této pozici setrvejte, jak Vám bude příjemné. Když ucítíte potřebu přestat, ještě chvíli setrvejte, oči zavřené a stejně jako se vyslovuje posvátná slabika Om, řekněte dlouze Yam (Bija Mantra) několikrát za sebou. Vnímejte, co se v těle po vyslovení odehrává. Po té zvolna otevřete oči, dýchejte normálně a po chvíli můžete zvolna vstát.

   Přejeme Vám klidnou relaxaci a cestu objevů Vaší energie.