Veškeré texty či pouze jejich části uvedené k produktům lze použít pouze na základě písemného souhlasu e-shopu www.dharma888.cz

Amulet - Yantra

Skladem
Kód: 1567
193 Kč / ks

   Yantra je prostředkem k duchovní cestě a používá se k uctívání elementů, bohů a bohyň nejen v chrámech, ale i v domácnostech. V hinduismu má každé božstvo určitou Yantru. Používají se i ke zkrášlení vchodů do domů či podlah chrámů. Existuje mnoho druhů a každá má svůj vlastní význam. Yantry se používají nejen k získání úspěchu, bohatství, moci, ale i k ochraně před zlými silami nebo negativními energiemi. 

   Tyto posvátné Yantry jsou nástroji ke zlepšení lidského života v různých směrech. Každá Yantra je vyrobena pro konkrétní účely. Podle starověkého písma se v Yantrách představují božstva a kosmické síly. Rozdělením slova Yantra získáme hlubší poznání .„Yan“ znamená udržení, prvek nebo koncept. „Tra“ znamená expanzi.

   Amulet s Yantrou se nazývá Shri Yantra a lze ji vyjádřit jako spojení člověka s vesmírem, neboť vyobrazení spojených trojúhelníků představuje mužský i ženský princip. V nejužším bodě (uprostřed) představuje tečka čakru Bindu, která skrývá životodárnou tekutinu Amrta, o které vědí především jogíni, kteří praktikují jógu jako směr svého života. Amulet slouží i k prosbám bohyně Lakshmi a svému nositeli předává moudrost, učení, kreativitu, finance, krásu a duchovní obohacení.